Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hatásai lennének, ha...

Milyen hatásai lennének, ha bevezetnék azt a szabályt, hogy ezentúl semmit nem lehet a nevén nevezni, hanem körül kell írni?

Figyelt kérdés
Egy a lényeg, hogy az eredeti szó helyett egy másik létező szót, vagy szavakat lehet csak használni.

2015. febr. 17. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bee-beee- beeeeee, bilibü, nyihha!
2015. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha arra utalsz, hogy sérülne az érthetőség, akkor azt tudom mondani, hogy az egy kihívás lenne, de ez nem kényszerítené bele az embereket, hogy gügyögjenek. Csupán körbeírnák, amit mondani akarnak.


Azon a gondolaton indultam el, hogy amikor angolul olvasok valamit, akkor rá van kényszerítve az agyam, hogy elképzeljem, amit olvasok. És ezt arra vezetem vissza, hogy mivel nem rég óta használom a nyelvet, ezért ez egy kényszerűség nálam, ugyanis sok szó van, amit nem ismerek, és sok nyelvi-fordulat, aminek nem szó-szerint van értelme, hanem valami magasabb szinten, és mind e két problémát azzal próbálom kényszerűen feloldani, hogy elképzelem, amiről szól az adott szöveg vagy hanganyag, és így az ismeretlen szavakat ki tudom következtetni és a nyelvi fordulatokat is, anélkül, hogy megnéztem volna mit jelentenek.


Ezzel szemben, amikor magyarul olvasok valamit, akkor hajlamos vagyok csak a nagyon furcsa dolgokra jobban odafigyelni. Ha csak megszokott dolgokat olvasok, akkor be se igazán kapcsol az agyam, csak átfutok a szövegen és nem sok mindent indít el bennem gondolatilag.


És innen adja magát az ötlet, hogy ha a magyar szövegben olyan szavak vannak, amik újak valami miatt, akkor az kényszerűen beindítja az ember képzelő erejét.

2015. febr. 17. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a politikusokat nézzük, akkor talán észre sem vennénk a változást.
2015. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor azokat a szavakat is körül kellene írni, amivel körülírjuk a szavakat, majd az azokat körülírókat is, és így tovább, a végtelenségig. A szabály alkalmazhatatlan lenne, úgyhogy át kellene térni a jelekkel való kommunikációra.
2015. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ebben valóban van egy önellentmondás.


Feloldani úgy lehetne, ha kettő féleképpen kellene mindent elmondani. Az egyik lehetne az eredeti, a másik annak a fent már említett változata.


Azt hozzátenném, hogy amit említesz, annak annyi a baja, hogy nem lehetne tudni, hogy hol áll meg az átváltoztatása a szavaknak, mondatoknak, és ez belevihetné ebbe a végtelen spirálba az embereket. És ezzel is csupán abból a szempontból van probléma, hogy nem lehetne ellenőrizni az eredeti formájában a fenti ötletet. Mert az, hogy a megértést önmagában megnehezíthetné, hogy végtelen számú lehetőség nyílik ugyanannak a dolognak a leírására, ami ilyen értelemben egy ugyanolyan végeláthatatlan spirálhoz vezet, mint az előbb, azzal viszont már nincs baj. Azt oldják meg. Az eszesek meg fogják.

2015. febr. 18. 13:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak, hogy még egyszerűbben írjam le. Elég lenne, ha két féleképpen mondanának el mindent. Az, hogy az egyik az eredeti legyen, egyáltalán nem szükséges követelmény. Lehet mindkettő egy új módszer.
2015. febr. 18. 13:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Valaki elkezdené mondani, aztán elkezdené egyre jobban körülírni, így nem tudná egész életében kifejteni egyetlen gondolatát sem, mert senki sem él örökké.
2015. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ha pl: a lóról azt mondod ló--->nyerít stb--->a nyerítés az egy hangadás stb---> a hhangadás az ez és az stb....

SZóval ha a végtelenségig akarsz folytatni egy beszélgetést,mert mindentudó vagy, akkor csinálhatod

2015. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

/\

|

| 8# 122/l

2015. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Oops...csak 12
2015. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!