Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, hogy egy...

Szerintetek furcsa, hogy egy egyébként kulturált (nak ható) ember nem ismeri Rahmanyinovot vagy Dvořákot (pl. )?

Figyelt kérdés

Egy középkorú, Nyugat-Európában élő úriemberről van szó és én ezen fennakadtam, mások szerint ugyan már kit érdekel. Engem sem túlságosan komolyan, nem vagyok kultúrsznob, meg nem is arra gondoltam, hogy behatóan ismerje az életművüket, de még csak nem is hallott róluk.

Ez nem fura egy kicsit vagy velem van a baj?


2015. márc. 4. 11:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10. Persze. Szerintem sem zárkózik el mindenki teljesen az egésztől, meg nem is szabad. Kell találni valamiféle egyensúlyt. :) De nem hiszem, hogy akit annyira nem érdekel, az teljesen el fog benne merülni. Csak mondjuk abban, amit te is írtál. Tehát ami kikapcsolja...egy kicsit máshogy.

Vagyis inkább egy kicsit felületesen, na. :D Szóval annyi ismeretet egy "hétköznapi" ember nem fog felszívni a zenéről, mint akinek ez a foglalkozása/hobbija. Legalábbis gondolom.

2015. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egy más érdeklődésű embernek ugyanúgy speciálisnak számítanak ezek a zeneszerzők, mint neked amilyen példát már hoztak. Tudod mi az a granulocita? Vagy hogy mik azok a ketonok? Hát a rekurzió? A mágneses fluxus? Ezek csupa olyanok, amelyek a középiskolás anyag részei, 4 különböző tantárgyból hoztam példát, ha csak egyet nem tudsz (google nélkül), akkor már rosszabb a széleskörű müveltséged, mivel az említett két zeneszerzővel nem biztos, hogy találkozik egy középiskolás.


Hát azt tudod, hogy milyen stílusú zenét játszik a Koorpiklaani? Csak azért kérdezem, mert nem csak komolyzene van a világon, és nem mindenkit az érdekel.


Mozart és Beethoven egyébként sokkal ismertebb szélesebb körben nézve, mint az említett zeneszerzők.

2015. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10:

Sokféle emberek vagyunk, van aki a művészetben, van aki a tudományban, van aki a sportban, van aki a természet szépségében találja meg a neki valót. Ilyen alapon mindenki veszít, rengeteget, mivel még a művészeteken belül is csak kis területre tudsz koncentrálni, rövid ahhoz az életed, hogy mindent láthass. Nem érdemes sorrendet állítani, nyilván mivel téged a művészet érdekel, ezért azt tartod legtöbbre, más meg mást tart fontosabbnak.


Másrészt a művészeten belül is az alapművek ismerete, mint alapműveltség, egy hamis alapokon nyugvó elv, mivel a művészet szubjektív, ezért mindenkinek más az alapmű, alap zeneszerző, alap festő, stb. Nyilván nagyobb eséllyel hallunk a legismertebbekről, de ettől még én egyáltalán nem tartom gáznak, ha valaki épp egy ismertről nem hallott. Nyilván ha kimondottan a komolyzene érdekli, az más kicsit.

2015. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!