Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki nagyon rasszista,...

Ha valaki nagyon rasszista, van lehetősége megváltozni?

Figyelt kérdés

Magamról van szó.

De, ebben is nőttem fel, kiskoromban sokat vigyázott rám a nagymamám.Neki meg különösen ilyen extrém nézetei vannak.Mindig szidja a cigányokat, feketéket, néha még a zsidókat, arabokat is.


A családban mindenki ilyen, de nem olyan extrémen, mint a nagymamám.De, egyikünk sem skinhead vagy hasonló.


Nehéz elmagyarázni, de mintha reflexszerű, ösztönös lenne nálam.

Pedig jó környéken élünk, egy darab cigány sem lakik itt.


A múltkor Londonban voltunk, mikor megláttam a sok feketét az utcán, nagyon rossz érzés töltött el, egyszerre volt félelem és valami nagyon rossz érzés is egyben.


Viszont, kínaiak között jól érzem magam, náluk nincs ez a rossz érzés.



2015. márc. 10. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Talán ha egyszer őt is kiközösítik, lenézik, megszólják valamiért, amiről nem tehet, akkor rájön, hogy milyen érzés.
2015. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%
Még megváltozhatsz, minden esetre próbáld nem a bőrszín alapján megítélni az embert. (bár gondolom egy öltönyös cigányt annyira nem szúrnának ki, mint a falkákba verődő felvágott arcú emberkéket)
2015. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Részemről úgy vagyok vele, hogy egy ideig én is hasonlóan vélekedtem amgamról, de aztán rájöttem, hogy nem ok nélkül vagyok azon a véleményen amin vagyok, nem előítélet hanem az alapján amit tesznek.
2015. márc. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

én is rasszizmusban nõttem fel és én is annak tartottam magam. 5 évet töltöttem New York-ban, az elsõ néhány hónap után, már nem fehéreket, feketéket, sárgákat, filippínókat stb láttam az utcán, hanem embereket, van is több nagyon jó barátom, akik feketék, kínaiak, sõt még egy kubai csajom is volt 2 éven át... majd hazaköltöztem, 3 napja voltam itthon, mikor rájöttem a cigányok azóta csak gusztustalanabbak lettek...

ez nem rasszizmus, a cigányokkal tényleg nagy baj van, és mivel mi magyarok ebben növünk fel, ezért bizalmatlanak vagyunk a többiekkel is.

2015. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetõség mindig van. De nem egyszerû, mint az eseted is mutatja.


Háápersze. Nem elõítélet, hanem "tapasztalat". Mint az, hogy minden zsidónak saját tulajdonú bankja van, meg a kemtrél stb.

2015. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!