Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kommunizmus áldozatai?

A kommunizmus áldozatai?

Figyelt kérdés

Olyan sportolókat keresek, akik a kommunizmus áldozatai 'lettek'. Mint például Grosics Gyula.

Főként Sztálin, Rákosi, az 56-os forradalom idejéből érdekelnének sportemberek. (56-os forradalom és annak megtorlása)


Köszönöm annak, aki segít!


2010. febr. 15. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Papp Lacit pl. nem bántották, csak nem engedték profi pályára, pedig lehetett volna világbajnok.
2010. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Kommunizmus nem volt a világon egyetlen országban se!Grosics miért lett volna áldozat? Áldozat Nagy Imre volt pld.
2010. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nem arra gondoltam, hogy megölték, hanem arra, hogy egy kicsit jobban megkeserítették az életét, mint egy átlagembernek. Mert pl. a Grosics Gyulát azért "fogták perbe", mert őt okolták a berlini döntő elvesztése miatt. Meggyanúsították ilyen-olyan dolgokkal. (ha jól tudom valuta csempészet miatt, amivel kb. az össze külföldön járt sportolót meg lehetett volna).

De az Újpest akkori játékosát, Szűcsöt pl. fel is akasztották.


Remélem nem írtam nagy baromságokat. Tehát hasonló személyeket keresek, akiket nem feltétlenül megöltek, hanem mondjuk úgy, hogy kicsináltak vagy megpróbáltak kicsinálni.


Remélem érthető voltam. :) Köszönöm, aki segít!

2010. febr. 15. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
anyádat is például!
2010. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel "kommunizmus" a Világon soha,sehol nem volt,áldozatai sem lehettek:hogy kik,milyen jelszavak jegyében nyomnak el,gyilkolnak le,tesznek koncentrációs táborokba sokakat, ez a kegyetlen emberi ösztön következménye... Ha az antikommunista logikát követjük,akkor a rabszolgatartó,a feudális és kapitalista "társadalmaknak" ennél lényegesen több "áldozata" volt! A fennálló társadalmi rendszerek mindig valamilyen ideológiára hivatkozva követték el "tetteiket"!
2011. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó!


A kommunisták a hideg háborús évtizedek alatt több embert gyilkoltak meg, mint a kapitalista és feudalista társadalmak évszázadok alatt. De ha tudsz számolni és ha kiszámolod azt, hogy ha még pár száz évig fennmaradt volna a kommunista rémuralom, akkor több ember halt volna, mint a középkorban a háborúk és pestis által együttvéve.

2011. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!