Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted léteznek igaz barátok?

Szerinted léteznek igaz barátok?

Figyelt kérdés
Szerinted léteznek igaz barátok, vagy legjobb barát?
2010. febr. 15. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem létezik. Legalábbis nekem van egy legeslegjobb barátnőm,akire mindenben és mindenkor számíthatok. Persze ez fordítva is igaz. :)
2010. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Van. De nem mindenki tökéletes, és a legjobb barátok is hibáznak néha. Sajnos.
2010. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ,mi számit annak?Olyan van,hogy közeli barát.Aki gondol rád,sürün találkozol vele,jól elvagytok stb. De hidd el,amint valami gondod lesz megszünik ez. Nem úgy fog lépni,ahogy azt elvárnák tölle. Ideig-óráig ott lesz,de utána éli a saját életét,mert terhes lesz neki ez a barátság. Nekem ez a véleményem.
2010. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
53%
Igen, szerintem létezik igaz barátság, ami annyit jelet hogy feltétel nélkül megbízol a másikba és mindent elmondhastz neki. Előbb-utóbb mindinki megtalálja az igaz barátját.
2010. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen létezik.:) Akik kölcsönösen számíthatnak 1más segítségére azok legjobb/igaz barátok szerintem.
2010. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Tapasztalatom szerint csak addig tart a barátság.amig nem kell a baráton segíteni.Nem véletlen a közmondás :bajban ismerszik meg a barát.

Nagyon sokan megbánták már,hogy a legjobb barátnak elmondták a titkait, és az világgá kürtölte azokat.

Okosabb bizonyos távolságtartás,jó viszony,de nem feltétlen bizalom.

2010. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem :/
2010. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
17%

Igen, létezik! Csak iszonyat nehéz megtalálni...

Minél fiatalabb vagy, annál könnyebb összebarátkozni vkivel, aztán onnantól már zömmel körülmény- és alapból hozzáállás- és kölcsönösségfüggő, hogy lesz is e belőle vmi.

De ha háború lenne, tucatjával szereznél új barátokat, a baj uis mindig összehozza az embereket, és életre szóló barátságokat alakít.


Egyik "barátomat" úgy ismertem meg, hogy bajban volt és tehetetlennek érezte magát. Én meg irányt mutattam neki, így kitalált a sötétből, azóta kölcsönösen segítjük egymást. Igaz annyira nemrég óta vunk btok, de már elég sokmindent tudunk a másikról, és odafigyelünk a másikra, elviccelődünk, elszórakozunk... stb.


A baráthoz hasonló érzelmek kötnek, mint a szerelmedhez, csak másként. A szerelmedet másképp szereted, mint a barátodat, de mindkettőjükért mindent megtennél, ha kell, tűzbe rakod értük az kezed is, mert ha a szíved összetör, ki másra számít6nál, mint a barátaidra???


De egy dolgot azért mindenképp örök igazság egy kapcsolatban...

"AZ IGAZ BARÁT VALÓBAN ISMER TÉGED, TUD RÓLAD MINDENT, MÉGIS ELFOGAD ANNAK, AKI VAGY!!!"



Üdv: MPM

2010. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokáig hittem ebben, de kiábrándítottak azok az emberek akiket én "igaz barátaimnak" választottam. Nem az a baj hogy nem értettünk egyet egy s más kérdésben, nem az a baj hogy vitatkoztunk, nem itt siklott ki a dolog. Egyetlen egy dolog van ami nagyon megrendített engem és az a közöny, amit ezek az emberek irántam mutattak egy idő után. Évekig voltunk elválaszthatatlan barátok, mindent megosztottunk egymással, szinte már testvérek voltunk, aztán most már úgy megy el mellettem hogy az sem érdekli élek vagy halok-e. Tudom én hogy mindenki változik de hogy az emberek érzelmei hogy változhatnak ekkorát, azt nem tudom megérteni. Nekem soha nem volt sok barátom, de akit barátomnak neveztem azt egy életre szóló barátságnak gondoltam és nem csak átmeneti szórakozásnak, időtöltésnek. És a legrosszabb hogy mindezek ellenére ezeket az embereket én még mindig barátaimnak tekintem, ha szükségük lenne rám bármikor is, még mindig ugranék akár az éjszaka közepén is mert komolyan gondoltam amit az életre szóló barátságról mondtam. Mélységesen csalódtam és többet nem alakítok ki barátságokat.
2010. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem. :)

Még "igaz"testvér sem létezik, akiben ne csalódnál időközönként. Csak a testvéreddel nem teheted meg, hogy "szakítotok".

De egy barátnál/barátnőnél már egy apró hiba is mindent tönkretesz, mert egyből arra gondolsz, hogy találsz jobbat is, és akkor ezt a mostani barátságot inkább bevágod a szemétbe. Egy testvérnél ez másképp van, nem kereshetsz új testvéreket. :D

Szóval igazbarát nincsen. Részemről legalább is.

2010. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!