Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 2005 környékén jobb volt minden?

2005 környékén jobb volt minden?

Figyelt kérdés

Üdv!

97es születésü srác vagyok és kérlek javítsatok ki ha nem de én úgy látom , hogy 2005 környékén nagyot változott a világ (legalább is itthon a dolgok).

Vidámabb volt az egész ország, nem stresszelt mindenki a politikán, volt BP. parádé, a kereskedelmi tévéknél bejöttek a valóságshow-k , a reklámok hosszabbak voltak és nem voltak olyan monotonok, a telefonok fejlődtek (jó kis djuice reklámok), nyitottabbak voltunk mindenre úgy érzem.

Ti hogy látjátok , nyugodtan lehet savazni és támogatni , okoskodni és dicsérni is :)

(u.i a divat is "más" volt úgy gondolom teljesen mindegy volt , hogy mit vesz fel az ember , attól nem lett lenézve???)



2015. márc. 21. 23:42
 1/9 anonim válasza:
76%
A 2008-as válság óta már nem ugyanabban a világban élünk mint azelőtt. Akkor egy korszak zárult le. Ugyan nem voltak olyan éles határai ennek a korszakváltásnak mint a korábbi világrendszerváltozásoknak, de egyértelműen megállapítható hogy teljesen más minden. És ez a folyamat még most is tart...
2015. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 8 évesen vidámabb voltál, nem stresszeltél a politikán, és jobban lekötöttek a reklámok, mint most 18 évesen? Rejtély, hogy miért érezhetsz így...


Nem mondom, hogy most jobb minden, mint 10 éve (sőt!), de kisgyerekként aligha lehetett komoly rálátásod az aktuálpolitikára.

2015. márc. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tévéműsorok meg a telefonok egy dolog, de amúgy valahogy szabadabb volt a légkör, én nem aggódtam annyira a jövő miatt. Akkoriban fel sem merült bennem, hogy külföldre menjek dolgozni vagy élni. Nem volt minden tökéletes, de legalább nem kellett óvatosan fogalmazni, ha valaki a politikáról kérdezett. Nem volt ennyire szétszakadva az ország, nem volt ennyi indulat az emberekben.
2015. márc. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Én 86-os születésû vagyok, 2005-ben érettségiztem. Én osztom a véleményedet, én is így látom. Sokat rontott a helyzeten a 2008-as gazdasági válság.
2015. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen, 2005-ben minden jobb volt.

Annyira "dübörgött a gazdaság" és jóllakottan durmolt a "Pannon Puma", hogy Gyurcsány miniszterelnök és Kóka gazdasági miniszter 2010-re megígérték az Euró bevezetését. :)

Továbbá 2005-2007 között (még a világválság előtt) volt a rendszerváltás utáni Magyarország legnagyobb elszegényedési hulláma. :(

2015. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy tökéletes volt.
2015. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Jól emlékszem 2005-re. Abba nem mennék bele, hogy jobban éltünk-e, nyilván sokan éltek jobban, sokan rosszabbul, de nehéz megállapítani, hogy összességében hogyan változtak a dolgok. Főleg, hogy rengeteg tőlünk független esemény is befolyásolta a dolgokat (válság, háborúk, stb.).


Az viszont biztos, hogy 2005-ben is pontosan ugyanúgy álltak az emberek a politikához, mint ma. Ugyanúgy rossz volt minden, ugyanúgy utálták a miniszterelnököt, ugyanúgy sírtak, hogy mennyivel jobb volt régen, ugyanúgy arról beszéltek, hogy mikor lesz már kormányváltás (aztán 1 évre rá mégis újraválasztották Gyurcsányt). És ugyanúgy voltak napi balhék is, hogy ki-mit-honnan sikkasztott, mennyit lopott, milyen hülye törvényt hozott.


Nincs új a nap alatt, és nem is lesz. A hiba a készülékben van...

2015. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
41%

Hát ha csak azt nézzük, akkor a szabadidőddel azt caináltál amit akartál. Ha vasárnap akartál vásárolni akkor megtehetted, mert nem voltak bezárva a boltok. Arról nem beszélve,hogy mennyi pénzt vesz ki az állam zsebéből a rendelet.


Ja...a másik, hogy külföldi újságok nem ábrázolták diktátorként Ferit ( nem vagyok egyik pártal sem!!!!) egyébként hazai újságok is megtennék, csak már a sajtó is le van korlátozva. Szeretünk Viktor :)

2015. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy belefáradtak az emberek a politikába. A rendszerváltás után sokan azt hitték, minden sokkal jobb lesz, de ugyanazok az emberek ültek odafent továbbra is. Nagyon sokan csalódtak. Aztán jött a sok korrupciós botrány stb. A válság is betett. A közoktatás hanyatlóban volt 2010 előtt is, és amiket most csináltak a tanárokkal az megalázó. Azt mondják emelték a fizetéseket, egy nagy lófüttyöt, csak azokét, akiknek az intézmény, vagy saját maguk ki tudták fizetni a "mestertanfolyamot". És még sorolhatnám. A politika befolyt mindenhova, csak akkor kerülsz pozícióba, ha pártszimpatizáns vagy. Egyes állami helyeken, ha elérsz valamit, lejjebb csúsztatnak, elválasztanak a kollégádtól, nehogy túl jó legyél. Telerakták a saját dilettáns szimpatizánsaikkal a magasabb pozíciókat. A 30 éve tanító pedagógusokat 20-on éves kis p...k felügyelik. Egyes iskolákban a tanár veszi a krétát... Az egészségügy is egy csőd... Amíg ez a kettő nincs a helyén, és amíg a politika ilyen szinten benn van a munkahelyeken, addig a lejtőn száguldunk lefele. Az emberek sajnos egyre radikálisabbak lesznek, akiket még érdekel az egész. Megy a populista népbutítás. Az emberek meg nem látják át a radikális dolgok következményeit. A valláson keresztül próbálják megfogni az embereket, aki vallásos persze, hogy ráharap, csak azt nem veszik észre, hogy ezzel használják ki őket. Könyörgöm a 21.sz-ban a vallás legyen már magánügy, vissza jutunk a középkorba! Aztán most itt a menekültválság. Én igyekszem elhatárolódni a radikális döntésektől, de nem látok más megoldást, mint nem beengedni többet. Ez is sok. Európa az európaiaké! Mi építettük fel, sok év gelt el mire idáig eljutottunk, ne b....k már szét. Ha hajlandóak lennének beilleszkedni mást mondanék. Bigott vallásosak, a férfiak nem fognak kezet a nőkkel, minden a vallásuk körül forog. Teljesen más (középkori) kultúra, semmi keresni valója (legalább is ilyen mértékben) a 21. sz-i Európában. Szóval tényleg nem jobb!
2016. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!