Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jobb gyermeket vallani...

Mikor jobb gyermeket vallani 25 környékén vagy 35 körül?

Figyelt kérdés

Minden szempont érdekel. A párom azt mondta bőven ráérünk 8-10 év múlva mikor remélhetőleg meg lesz mindenünk.

Anyagi problémánk most sincs de pár év múlva már tudnánk venni egy saját házat (hitel nélkül) és lenne még pár év összeszedni egy kis tartalékot.

Attól fél hogy ha most vállalunk babát örökre ezen a szinten fogunk maradni.


2015. febr. 23. 11:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%
Biológiailag a 25 a legideálisabb a gyerekvállaláshoz. Én azt mondom, hogy inkàbb ne vèdekezzetek most, mint mikor megvan minden, ráálltok, hogy na most jöhet, aztán mègse fog, és akkor hiába a szép ház. Legalábbis èn így gondolkozom.
2015. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Mi megvártuk, hogy meglegyen minden. Ház, kocsik, biztos állás mindkettőnknek.

Igaz a házon van hitel, de nem hosszú.


Akkor mondtuk, hogy jöhet a baba. Én 28 voltam, férjem 30. 7 éve éltünk együtt akkor.

Szerencsénk volt, elsőre összejött a fiunk.

Most 2 éves, és még 3,5 év hitelünk van, utána még könnyebb lesz.


És így utólag örülök, hogy előbb meglett minden, mert gyerek mellett tényleg picivel nehezebb lenne minden.

2015. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Mind a kettő jó. Gyerek mellett is lehet építeni a jövőt, ha az alapok már megvannak (pl. iskolák). 35-ig meg vagy összejön, vagy az indokot nézve 40-ig is várni fogtok.

Szerintem inkább az a nem mindegy, hogy akik 8-10 évet várnak, azok általában már másik párral vállalnak gyereket. Én nem húznám ilyen sokáig, azt tapasztaltam, hogy nem volt értelme. Illetve dehogyisnem, találkoztam a gyerekeim apjával 32 éves koromra, akivel meg karriert és lakást hajtottunk előbb 6 éven át, hát nem vel elett családom végül.

2015. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%

Én biztos nem szülnék 35 évesen. Még 30 felett sem. 25 vagyok, most vállalnék babát, ha lehetne, tulajdonképpen mások meg is tennék, de még egy év haladékot adtunk a dolognak, míg megvesszük a saját lakást, addig arra spórolunk kitartóan.

Ha én 35 leszek, a férjem már 40. Túl sok!


Nem beszélve arról, hogy lehet, mire oda jut az ember, hogy jöhet a gyerek, 30 felett, kiderülnek a komplikációk, aztán további ki tudja hány év, mire össze is jön a baba. Már ha összejön. Persze ez a probléma fennállhat húszas években is, de nem mindegy, hány éves az ember.

2015. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Szerencse kérdése. Sokaknak nagyon nehezen jön már össze 35 körül a baba, egyszerűen a szervezet úgy van kitalálva, hogy korábban van az ideális időpont az első gyerek vállalására. Na meg nem úgy megy, hogy kitalálod, hogy most kell a gyerek, és jön is azonnal. Van, akinek sikerül az első hónapban, másnak 1-2 év alatt se jön össze, pedig egészségileg minden rendben.


Én 27 voltam, mikor elkezdtünk próbálkozni, most vagyok 29, 2 hónapja jött össze. Ha 35 évesen kellett volna ezt a sok kudarcot megélnem, valószínűleg sokkal rosszabbul bírtam volna, mert a csalódás mellé ott lett volna az érzés, hogy nincs időm, kicsúszhatok egy életre a lehetőségből. :(


A fenti példa alapján amúgy az arany középutat választanám: legyen meg a ház pár év alatt, és jöjjön a baba. A tartalék a gyerek mellett is összejöhet, ha nem is annyi, de a saját tulajdonú ház mellett biztonságban lesztek anyagilag. Mindenre úgysem tudtok felkészülni, de 28-30 évesen sokkal jobb gyereket szülni, mint 5 évvel később.

2015. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
77%

De ez is borzasztó érzés mikor azt kell kell mondani a gyerekednek hogy NEM Nem tudjuk megvenni kell a pénz az albérletre.

Bár ti ennél máris jobban álltok.


Nekem a ez első 31 évesen a második 36 éven jött össze.

Az elsőnél 2 hónap próbálkozás után sikerült. a Másodiknál elsőre 36 éven. ;-)


Ai ideális a 25 éven van hitelmentes ház új autó 10millió a bankban és kettőtök fizetése 350.000ft nettó.

2015. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A mostani eszemmel fiatalon vállalnék gyereket.

Persze mindig lehet nagyobb házra meg drágább autóra vágyni...

Sajnos későn találtam rá a férjemre, de ha 25 évesen együtt lettünk volna, én nem vártam volna a családalapítással.

Nem piszkálom azokat, akik csak 35 után szülnek,de a gyerekeknek jobb, ha tovább számíthatnak a szüleikre (és nem csak 30 éves korukig mint annó én).

2015. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

SOHA!!!!!!!!


"Anyagi problémánk most sincs de pár év múlva már tudnánk venni egy saját házat (hitel nélkül) és lenne még pár év összeszedni egy kis tartalékot.

Attól fél hogy ha most vállalunk babát örökre ezen a szinten fogunk maradni."


IGAZA VAN!!!!!!!!!!!

2015. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8-as, Te aztàn nagyon értelmes választ adtál... Aztán majd ott áll 40 évesen szuper házzal és kocsival, de család sehol. Az aztán nagy boldogsàg lesz! Kiélvezheti a nagy hodályt...
2015. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem pedig a kettő között az ideális, mi most várjuk az első babánkat, most 29 vagyok, mire megszületik közel leszek a 30-hoz, de most éreztük késznek magunkat érzelmileg, anyagilag is. 25 évesen azért korai, mert ha tanultál előtte, diplomáztál és még dolgozni is akarsz kicsit hogy legyen megfelelő ellátásod a szülés után és tapasztalatod addigra, mire visszamész dolgozni, akkor már rég elmúltál 25 éves. De ha optimálisak a körülmények, akkor soká van az a 35 év, lehet hogy kicsúsztok az időből, csak mert még jobbra vártok. Eljön az a pont, amikor bele mertek vágni nyugodtam minden tekintetben, jó esetben addigra 29-30 leszel, az még egyáltalán nem késő. Ti elég jól állatok már most, pár évnek elégnek kell lennie.


Ha a párod ennyire húzódozik azért elbeszélgetnék vele, de 3-4-5 év alatt sok minden változhat benne is. De ne járj úgy mint ismerősöm, akit hitegettek évekig hogy még nem akar gyereket, majd utána lejutott a már nem akar gyereket-ig a kedves párja...Én 30 éves koromnál tovább nem várnék a helyedben.

2015. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!