Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kell írni? (magyar)

Hogyan kell írni? (magyar)

Figyelt kérdés
Nekem se sincsennek, vagy nekem se nincsennek. ?
2015. márc. 24. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Nekem sincsenek.


Az általad leírt változatok közül egyik sem helyes.

2015. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az 1. írta :)
2015. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
10%
Úgy is jó ahogy az első írta, de jó az is, hogy nekem se vannak. A te változataid nem jók.
2015. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Okés, azért kérdeztem mert nem vagyok ezzel tisztában.
2015. márc. 24. 13:54
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Hogyazistenbe lenne már helyes a "nekem se vannak"?!

A "nekem se vannak" azért helytelen, mert két ellentétes dolgot állítassz. A magyar nyelv nem egymás után pakolja a jelentéseket, hanem fogja a szót és dekorálja. Egyszerűen nem fér meg eggyüt a pozitív és a negatív egy mondatban. Most vagy van, vagy nincs döntsük már el, és hogy most neked ehhez képest van-e vagy nincsen, az már más kérdés.


A "sincsen" az a "se" és a "nincsen" összevonása. Tök felesleges duplázni, bántja az ember fülét. Ebben az egy szóban benne van, hogy két személy nem birtokol valamit, illetve a hangsúly azon aki mondja.



Ez így érthető? (A magyar nyelv egy agyhalál, kifejezetten sajnálom azt, aki második nyelvként próbálja tanulni, mert elsőként se egyszerű)

2015. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"jó az is, hogy nekem se vannak"


Írok két mondatot, szerinted melyik helyes?

Én is egyedül vagyok meg te is, nekem se vannak barátaim és neked se. (Szép, ugye?)

Ezek a gyerekek már megint elbújtak valahova, itt se vannak, ott se vannak! :D (Gondolom, ez egy hároméves kisgyereknél még elnézhető...)

Jajj! :-(

2015. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
5%
Nagyon is igaza van annak, aki azt írta, hogy úgy is lehet mondani, hogy nekem se vannak. Mindenki, akivel eddig találkoztam és beszéltem vele annyit, hogy kismerjem a szóhasználatát, használt olyat, hogy "nekem se vannak..", "neked se vannak..." stb.
2015. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
Lepontozó Kapitány akcióba lépett! Csak szólok, hogy azon vitatkoztok, hogy a pohár félig tele van vagy félig üres. :D
2015. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem zárkózom el semmi olyasmitől, amit valaki érdemlegesen be tud bizonyítani, kedves utolsó válaszoló!

Nem tudom, kik az ismerőseid, de annyit talán kérhetek, hogy támaszd alá véleményedet példákkal is, ahogy én tettem.

Írnál nekünk olyan mondatokat, ahol a "neked sem van, nekem sem van" szóhasználat (szerinted) helyes?

Nyilván nem én vagyok az egyetlen, aki ezekre kíváncsi...

2015. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, válaszom a hetes hozzászólónak szólt.
2015. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!