Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minden pszichológus ilyen...

Minden pszichológus ilyen vagy csupán az enyém nem jó?

Figyelt kérdés

Már bő fél éve járok pszichológushoz, az első hónapok az ismerkedésről szóltak, elmondtam minden problémámat, nem vagyok egy könnyű eset, van amit úgy kell kihúzni belőlem, de nem véletlen kezdtem el járni.

Vannak kisebb-nagyobb problémáim, mivel már kiveséztük a legnagyobbakat olykor felhozok kisebbeket is, ezen kisebb problémák között vannak tartósak is, és például az egyik ilyenre ami bennem egyre növekszik azt mondta,hogy szerinte gyerekes és a találkozóink során többször is felhozza hasonlatként ha egy hibámra akar rávilágítani, ezért már erről nem is beszélek, mert úgy érzem kb kinevet és hülyének tart, de engem attól még frusztrál ez a dolog és mégsem tudok róla beszélni.

Mostanában pedig egyre többször érzem úgy,hogy mindig a hibáimra akar rávilágítani, tehát elmesélek valamit, egyetért, és jön a DE rész,hogy "ÖN"...és valahogy mindig visszaforgatja arra,hogy én miben vagyok hibás még ha szerintem én nem is vagyok, és látom ha vannak hibáim, de azért van hogy úgy érzem nem én vagyok a hibás csak mivel engem ő kezel, rajtam tud alakítani de akiről mesélek azzal nem tud mit csinálni így tehát ha a hiba bennem van azt kijavítja bennem és minden jó, de közben meg nem biztos hogy tényleg bennem van a hiba.


2015. márc. 26. 14:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Maga a kérdésem pedig arra vonatkozik,hogy minden pszichológus a beteg hibáit próbálja megtalálni (mert azt tudja orvosolni) vagy ez nem így megy?
2015. márc. 26. 14:02
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
nekem kb 7 hét pszichiáterem volt, és mindegyik hülye volt. Volt amelyik ezt csinálta, volt amelyik mást, de mindegyik szar volt. Viszont vane gy simerősöm, akinek állítólagosan jó pszichiátere van.
2015. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem csak egy volt, de nem jutottunk semmire, nem volt értelme, 6 hónapig jártam.
2015. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem próbáld úgy felfogni ezeket a megjegyzéseket, meg úgy általában az életben ha kritika ér, mint egy büfé asztalt, ha izlik akkor veszel belőle. Szóval nem kell mindennel mindenkivel egyetérteni, de ami hasznos lehet számodra, abból építkezz, és fejleszd a személyiséged, hogy legközelebb a hasonló helyzetben hogyan jöjj ki pozitívabban. Vagyis azt akarom ezzel mondani, hogy nyílván nagyon nehéz más embernek átélni pont úgy azt a helyezetet amit te is megéltél, és a saját ízére fogja forgatni a gondolatait azzal kapcsolatban. Az emberek különbőzőek, és mindenkiből mást hozhat ki egy egy helyzet. És ezért is érdekes néha megbeszélni ezeket a problémákat mással. Nyílván a legfontosabb ezeknél a beszélgetéseknél a tapintat, meg a kölcsönös tisztelet. Szerintem ha ez alapvetően megvan, akkor csak nyerhetsz, mert max nem veszed fel amit mond. Ha más szemszögre is kiváncsi vagy akkor lehet érdemes mással is beszélgetned.


Amúgy egyszer nekem is szükségem volt az életemben egy komoly probléma megbeszélésre. Én akkor mindenképpen egy választ akartam kierőszakolni a válaszomra, és fél után ébredeztem fel, hogy a válaszokat valójában én magam adom, csak elég öszíntének kell magammal lennem, hogy valójában mit szeretnék. Aztán azt is felfedeztem, hogy ugyanabban a körben futok, és hogy megtaláljam rá a választ szimplán több élettapasztalatra van szükségem, amit aztán tudatosan abban az irányba elkezdtem keresgélni. Azóta ha bármi bajom van nagyjából így ugrok neki tudatosan, és nem azóta volt több pszihologusra szükségem. Sok sikert!

2015. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az emberbe van számtalan kiforratlan hiba , beidegződés és blokk . Ezt kilehet oldani és tudatosan meg lehet szüntetni . Nem egyetértés a meghallgatás lényege , a megütközések , gátak feltérképezése a részleges cél .
2015. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Általában a pszichiátereknek/pszichológusoknak nincsenek ilyen problémáik (Így nem tudja átélni, csak az alapján amit megtanult nyomni a betanult szöveget). Így nem is érdemes hozzájuk fordulni, mivel nagyon kevés a kivétel. Jobban jársz, ha olyannal beszéled meg az ilyeneket, akinek része volt hasonlókban, akár egy önsegítő club keretein belül. Attól függ mennyire számít neked a személyes kontakt, meg lehet beszélni írásban is az ilyeneket. Attól függ mi a gond, akár még mi is a segítségedre lehetünk, szóval ha dumálni akarsz írj nyugodtan.
2015. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnálatos módon nem nagyon lehet az elbeszélésed alapján pontos képet kapni. De ha tényleg úgy történik, ahogy leírtad, azonnal hagyd abba. Ebben az esetben ez nem az az ember, aki segíteni fog neked.

Pszichológiai problémákat (már ha azok, mert nem mind az, ami annak látszik), nem könnyű pontosan megfogni, még nehezebb megtalálni az okát, javítani pedig a páciens akarata nélkül nem is lehet.

Mikor gyerekes egy felnőtt? Akkor, ha a szembe kerülő problémákat úgy oldja meg, ahogy egy gyerek. Például, ha nem megy, akkor sír, toporzékol, hisztizik, stb. Szóval, mint a gyerek. Tipikus gyerekes viselkedés: "takarítsd el a szemetet" - "miért pont én, miért nem te" vagy "nincs is itt szemét". Felnőtt válasz: "eltakarítja" vagy "most más fontos dolgom van, de egy óra múlva megteszem" vagy egyszerűen "nincs hozzá kedvem" (nem túl elegáns, de nem kitérő, hanem egyenes válasz).

Ma nem könnyű jó pszichológust találni, intim kapcsolat, és ma annak nem kedveznek a körülmények.

2015. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!