Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az élet a VIII. kerület...

Milyen az élet a VIII. kerületben?

Figyelt kérdés

Vidéken lakom, de jövőre megyek fel egyetemre, és ha felvesznek, akkor Kandós leszek. A probléma az, hogy a főépület és a kollégium is a VIII. kerületben van, és mint köztudott, nem az Budapest legbiztonságosabb kerülete... Igaz, mindkét épület a Tavaszmező utcában van, de ha éjszakánként elmegyünk bulizni vagy kocsmázni, akkor azért távolabbra is elkerülhetünk. Milyen arra a környék? Gondolom, hogy vannak komoly dolgok, de azért nem hiszem, hogy olyan durva lenne, hogy végigsétálok egy utcán és már ki is raboltak.. Itt vidéken is vannak veszélyes emberek, de ha csak sétálsz magad elé nézve és nem keveredsz bele semmilyen balhéba, akkor ritkán bántanak... Kérem főleg azok írjanak, akik ott laknak, és a valóságot tudják elmondani semmi torzítással, plusz vagy mínusszal...

Akármit írtok, ha felvesznek, biztos oda kerülök, szóval csak az érdekel, mire számítsak.



2015. márc. 27. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem vészes környék ott, 2 utcára van onnan a kerületi kapitányság. (Bár ez semmit sem számít) Amúgy tök mindegy mi van, minden kerületben vannak rossz környékek. Csak a 8.-kerület olyan "híres".
2015. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

nem rég készült egy bűnözési statisztika Budapestről, de azt a cikket nem találom csak ezt:


[link]


én elég sokat mozgok a városban éjjel-nappal egyaránt(főleg 7, 8, meg ezeknek a környéke 13, 14, 3. kerület) eddig nem volt problémám. a dankó utcát és a népszínház utca környékét azért kerüld el messzire ezek elég gázosak. én a 8. kerületbe jártam iskolába(nagyvárad tér környéke) voltak érdekes esetek pl kiraboltak egy tanárt reggel fél8-kor, de óbudán is ütöttek le 2 kollégámat ilyen idő tájt. 1-1 eset előfordul, de nem igazán jellemző. ráadásul vannak a 8. kerületnek elitebb környékei is amik biztonságosak.

2015. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

8ker és 8ker között is iszonyú nagy különbség van. Én mindig is itt éltem, de ha valaki hozzánk jön senki meg nem mondaná, hogy ez 8. kerület. Parkosított, zöld környezetben élek, egyszer ért itt életemben atrocitás, amikor egy olyan család költözött valahova a környékünkre, de már rég nem itt élnek.


De például a Múzeum körút/Kálvin tér is 8. kerület, ami az egyik legpezsgőbb és egyik legszebb része a városnak.


A népszínház utca környéke elég para, de ott se jelenti azt, hogy minden nap kivégezhetnek 3000 Ftért...


Szerintem a Déli/Moszkva környékén sokkal meredekebb dolgok is voltak, mint egy két helyen a 8. kerületben, pedig az a nagy betűs Buda. Régen még a Móricz volt az a hely, ahol nem bírtál úgy végigmenni, hogy ne akarjanak vagy 8an rád tukmálni levendulát és bugyikát a vizelet bukéjában, de ott nem voltam mióta jár a 4es metró.

2015. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Tavaszmező utcában akartak pár éve megölni egy diákot a cigányok azért, mert magyar.
2015. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vészes. Mondjuk én Rejtős vagyok, így csak néha fordulok meg a Tavaszmező utcai épületekben. De eddig nem volt semmi problémám, pedig egész nagy távot teszek meg akkor gyalog a nyóckerben, és egyedül, de még nem támadtak meg, vagy ilyesmi.
2015. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként a Tavaszmező utcai rész egész pöpecül néz ki, és az épületekben sincs kártyás lehúzó, ellenben a Népszínház utcával, ahol a Bánki épülete van. Ott jóval komolyabban őrzik az épületek, ennek ellenére nem egyszer rabolták már ki.

(a Rejtős voltam)

2015. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pest minden keruleteben van olyan tipusu resz, mint a 8.-ban, sot, a 9. tapasztalataim szerint sokkal rosszabb, mint a 8. a Nepszinhaz utcat elkerulod, es semmi bajod nem lesz.
2015. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Itt? Ajjaj! Az utcán lelőnek mindenkit már 25 éves kora előtt, bárkit elvihet a szervkereskedő maffia a fekete kocsival, a csövesek pedig simán leütnek száz forintért!


Amúgy nem. Vidéken sokkal durvább környékek vannak (sőt BP-en belül is vannak sokkal durvább kerületek) mint a Józsefváros.

2015. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

4 éve költöztem fel vidékről Budapestre. Elsőként a 8. majd az 5. és most a 7. kerületbe.

Nos, a jelenleg úgy vagyok vele, hogy még a blaha lujza térre sem teszem be a lábam, ami attól lejjebb van, oda pedig végképp nem. Elhiszem hogy régebben rosszabb volt a 8 kerület, ill környéke, azt is, hogy állítólag vannak szép részei - bár magam nem láttam semmi szépet benne. Egyszerűen, nem volt olyan, hogy bárhová mentem volna ott, ne ért volna valami inzultáció a cigányok, vagy más ott élő primitív egysejtűek részéről. Vannak normális emberek, tehát tisztelet a kivételnek, de nem ők vannak többségben. Meglátásom szerint még mindíg az állatként viselkedő, megbízhatatlan, gyanús alakok dominálnak a környéken.


Attól nem kell félni (talán) hogy megsérülsz, viszont ha igényes környéket szeretnél, viszonylag igényes emberekkel, kerüld el a 8. kerületet.

2015. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Tapasztalatom szerint, az V. kerület élhető - ott sok a turista, I kerület abszolút barátságos, IX. kerületnek az V kerület határán lévő része jó, illetve a VII kerület körúthoz közeli része egy vidám környék.

Sokan mondják, hogy szívesen élnek Zuglóban, illetve a környékén, személyes vélemény, de nekem nem tetszik. Valahogy olyan nyomottak az emberek azon a környéken, és ez nem az a közeg, ami számomra elfogadható. Mások biztos máshogy látják, más szempontokat tartanak előnyösnek, ez tehát egy szubjektív vélemény.

2015. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!