Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig Pestre költöznek?

Miért mindig Pestre költöznek?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a legtöbb kínai család Pestre költözik? Az egyik elmondja a másiknak, hogy milyen jó hely és a többiek is odamennek vagy hogy van ez? Erre alig látni egyet-kettőt, bezzeg ott van egy csomó. Valaki nem tudja, hogy mi az oka?
2010. febr. 17. 18:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha vannak köztetek kínaiak akkor mondjátok el, hogy ez hogy megy nálatok :D
2010. febr. 17. 18:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert itt tudnak nagy mennyiségben árulni, eladni... Mucsaröcsögén lakik 100 ember, ott nem tudnak annyi cuccot eladni, mint a fővárosban ahol 2 milliónyian laknak.
2010. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan! Mi kisvárosban élünk, mégis több család lakik itt is.

Te honnan írsz?

2010. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb megélhetési lehetőségek szerintem, nagyobb esélyell lehet fenntartani pl egy éttermet mert nagyobb a vásárlóerő.
2010. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb mennyiségben zajlik le a kereskedelem és talàn Pesten jobban hozzà vannak szokva az emberek a kulfoldiekhez,minden féléhez,nem tunnek ugy fel.
2010. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a kínaiak! Mindenki Pestre költözik! Én pécsi vagyok és nem túl szűk a baráti köröm, de a jövő hónaptól már egy barátnőm se lesz a környéken, mindenki Pestre, meg Angliába költözik, ha fiú, ha lány!

Nem is értem hova fér el ott ennyi ember!

2010. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is Pécsi vagyok, itt is vannak kínaiak :) De amúgy gondolom azért, mert Pesten nagyobb piac áll rendelkezésükre, abból adódóan, hogy Magyarországon ott laknak a legtöbben.


Különben én is laktam Pesten egy időben, mert Pécsen nem találtam munkát. Pesten tényleg igaz az, hogy aki nagyon akar, az tud is dolgozni, még ha nem is álmai melóját. Máshol azért ez nem mindig van így. Csak sokszor látom, hogy a pestiek ezt nem is nagyon hiszik el, itt a fórumon is írták már sokaknak, hogy olyan nincs, hogy ha valaki akar, az nem talál munkát. Ezt általában fővárosiak szokták hangoztatni. Pedig sajnos van ilyen... Szóval szerintem azért költöznek Pestre sokan, mert ott több a munkalehetőség. A kínaik meg mint írtam, azért, mert ott laknak a legtöbben, ott van a legtöbb potenciális vevő. De az ország más részein is sok a kínai bolt, kicsi is, nagy is. Csak értelemszerűen kisebb városokban kevesebb van, mint a fővárosban.

2010. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én szerencsi vagyok. Itt csak 1-2 kínait látok. :S és szeretem őket az a gáz :D
2010. febr. 17. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Felénk sincs túl sok, és őket is csak a kínai boltban látom... néha csodálkozom is hogy ők nem járnak sehova?

De hát még nekem magyarként sem akad munka, nem hogy nekik. Megértem ha inkább Pesten próbálkoznak.

2010. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!