Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most fogok érettségizni,...

Most fogok érettségizni, utána költöznék Pestre?

Figyelt kérdés

Debrecen mellett lakom. Szeretnék Budapestre költözni érettségi után, vagyis szeptemberben. Hülyeség lenne? Nem szeretnék itt maradni, család miatt sem, és egyéb ok miatt sem. Szeretnék a saját lábamra állni. Na de miből? Nem vagyunk gazdagok, sem szegények, mindenünk megvan, amire szükségünk van. De egy költözéshez édes kevés. Még azt sem tudom, hová menjek tovább tanulni, milyen szakra.

Mit gondoltok, hogy vágjak bele?


19/L


2010. jan. 1. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Belevághatsz! Gyere Pestre egyetemre és ott a kolesz.. nem a legjobb de kezdésnek tökéletes! És ha olyan szakra még akkor még dolgozhatsz is a tanulmányaid mellett!! Érdemes megpróbálni!
2010. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek pesti fősulira vagy egyetemre akkor miért ne vágnál bele?? Vannak olcsó koleszok is ott kicsit jobban a saját lábadon állhatsz, de ha teljesen a saját lábadon szeretnél ahoz dolgozni kell ha a szülők nem pénzelik ezt a tervedet és neked inkább tanulnod kellene mint dolgozni. Van olyan albérlet ahol 2-3 fősulis van együtt az is megoldás lehet.
2010. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is találd ki, milyen szakra szeretnél menni! Aztán érettségizz le jól, hogy felvegyenek! Jelentkezz kollégiumba, az nem sok, azt hiszem 10000ft havonta. Ott tudsz lakni, és egyetem mellett dolgozni is tudsz, abból van pénzed kajára, meg hasonlókra. Albérletet csak akkor ajánlom, ha többen vagytok, mert elég drágák.
2010. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igy ne, egyelöre semmit se tudsz arról, hogy mit akarsz, csak azt, hogy mit nem.

Elöször döntsd el, hogy tanulni akarsz vagy dolgozni, keresess vagy sulit avagy munkahelyet. HA már tudod, hogy HONNAN lesz pénzed, akkor kezdhetsz azon gondolkodni, hogy HOL akarsz élni.

Elvileg jó ötlet, hogy önálló akarsz lenni, jót tesz a fejlödésednek, de ehhez kellenek bizonyos feltételek. Mert gondolom, a szüleid nem nem az a vágya, hogy téged úgy tartsanak el, hogy ök fizetnek, te meg valahol máshol költöd el az ö pénzüket.

2010. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szia!Nyugodtan vágj bele! :) Első évben szerintem mindenképp koleszba menj,az nem is túl drága és jók az ismerkedési és egyéb lehetőségek.Később pedig,ha már tudsz dolgozni,akkor vegyél ki egy albérletet.

Amúgy én is ugyanígy vagyok.:) Én Szegedről szeretnék Pestre költözni érettségi után,azaz szeptembertől. :)(szintén családi és egyéb okok miatt:S) Koleszba megyek,fősuli mellett remélem majd kapok munkát,pályázok ösztöndíjra,aztán majd látom,mi lesz későb.Én már nagyon várom! :)) Szóval neked is hajrá! ;)

2010. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó válaszoló! Te milyen tanuló vagy? Hova szeretnél menni, milyen szakra? :)
2010. jan. 1. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is vágj bele.Van még kis időd eldönteni,mit szeretnél tanulni, aztán gyerünk!
2010. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

lassan 4 éve hasonlo helyzetben voltam mint te...

nem tudtam mi akarok lenni,nem tudtam hova akarok jelentkezni,műszaki pálya érdekelt,és el akartam kerülni otthonról,ennyi volt a fix...

kinéztem 4 különbözö egyetemet,felvettek (nem pest,nem is vágytam soha pestre,de szülőktől elég messze)

első 2 év koli,diákhitel,most második éve albérlet,dolgozok suli mellett,élem világom,és a szülőkkel valo kapcsolatomat is helyrehozta a távolság...napi szinten beszélek anyámmal,1-2hetente hazamegyek fél napra,és tök jól megvagyunk

tudtam h otthon nem jó ha maradok,egymás idegeire mentünk,igy viszont megoldodott

(most kapom majd meg a diplomámat,kezdek másoddiplomát,szoval nem gáz,ha nem pont abba kezdessz amivel akarsz majd foglalkozni...nekem kellett 2 év mire rájöttem,hogy mitis akarok,de már benne volt 2 évem,megcsináltam ezt,és most még 2 év msc,és meglesz az is,amivel majd dolgozni akarok)

22/L

2010. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szia!

14:30-as vagyok.:)

Viszonylag jó tanuló vagyok(átlag 4es),de inkább humán tárgyak terén(pl.matekból pocsék vagyok :D).Turizmus-vendéglátás szakra szeretnék majd menni.:)

Tavaly(2009) nyáron döntöttem el,hogy mi szeretnék lenni.:)Addig kétségbe voltam esve,mert nem találtam semmi olyan szakot,ami érdekelt volna.:S

De mostmár ez a cél lebeg a szemem előtt.Nagyon várom az új életet,mert nagyon rám fér már a "levegőváltozás". :P

2010. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Sok sikert!

Első vagyok

2010. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!