Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik azokat le akik...

Miért nézik azokat le akik segédmunkások egy gazdagabb országban, szerényen élnek, spórolnak, majd hazamennek a spórolt pénzzel?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nézik le. Vagy ha te így tapasztalod, az csak irigység lehet.
2015. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt országon belül is van ilyen, hogy egyesek lenézik a kétkezi munkásokat. Másrészt nem minden gazdasági modell akkor működik jól, ha spórolnak az emberek, ennek egyik alrésze, hogy az se mindegy, hogy a spórolás azt jelenti-e, hogy valaki kivonja az adott mennyiségű pénzt a pénzpiacról és elteszi a párna alá inflálódni, vagy valamilyen módon megforgatja, esetleg bankban, ne adj isten saját vállalkozásban. És ezzel van a harmadik dolog is összefüggésben, az, hogy hazaviszed a pénzt, mivel az pénzkivonást jelent egy adott helyről egy másik helyre, ahonnan megy a pénz, ott kicsit rosszabb lesz, ahova megy ott kicsit jobb.


A kérdésed mélyebb értelmezése során még azt meg kell jegyezzem, hogy ez az érzés, nevezetesen a "lenézés", ez attól lehet adott esetben benned annyira erős, mert esetleg saját hazádban te a többséghez tartoztál, és így eddig a jó oldalán álltál a lenézésnek. Tehát pl. esetleg lenézted a kisebbséget, akik nem dolgoztak, és mindig arra gondoltál, hogy neked van igazad, hiszen az biztosan nem lehet, hogy esetleg a kisebbség azért nem dolgozik, mert eleve a többség nem fogadja be őket.

2015. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Egyrészt országon belül is van ilyen, hogy egyesek lenézik a kétkezi munkásokat."


Én azt figyeltem meg hogy minél szegényebb egy ország annál inkább jellemző az egyszerű munkásember lenézése. Pl nálunk szégyen egy mekiben dolgozni Budapesten és a többség le is tagadná hogy ott dolgozik,addig pl egy német diák vagy fiatal simán kiírja a facebookjára is hogy a munkahelye a meki. Nem érzi szégyennek.

2015. ápr. 12. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:

"Én azt figyeltem meg hogy minél szegényebb egy ország annál inkább jellemző az egyszerű munkásember lenézése. Pl nálunk szégyen egy mekiben dolgozni Budapesten és a többség le is tagadná hogy ott dolgozik,addig pl egy német diák vagy fiatal simán kiírja a facebookjára is hogy a munkahelye a meki. Nem érzi szégyennek."


Azzal egyet értek, hogy nyugaton kevésbé nézik le kizárólag amiatt az embert, ha kétkezi munkát végez. Viszont nyilván nem is tisztelnek jobban egy mekiben dolgozót, mint egy orvost, de nem is tartják szégyennek. A fentebbi három érvem közül a kétkezi munka lenézését tartom a legenyhébb hatásúnak egyébként.


Tehát a kétkezi munka lenézésében nem szerkezeti különbség van szerintem az itthoni és az ottani hozzáállás között, hanem mértékbeli. Nyugaton a bérek mértéke magasabb. Ugyanúgy kevesebbet keres egy mekiben dolgozó, mint egy orvos, csak ott a mekiben dolgozó bére is elég magas ahhoz, hogy ne küszködés legyen az életben maradás. És ha már nem az életben maradás a tét, akkor az emberek kisimultabban kezdenek el viselkedni, kevésbé akarnak megbosszulni egy 1000 Ft-os kárt egy másik emberen, kevésbé vannak rászorítva, hogy heves érzelmekkel fejezzék ki magukat bármilyen helyzetben, mert a véleményüket jobban ki tudják fejteni a pénzükkel, illetve a fizetésükre jobban tudnak támaszkodni, ha esetleg támadás éri őket, tehát kevésbé is sebezhetőek, ami fontos, mert az állatvilágban is a legsebezhetőbb esik prédájául legkönnyebben a ragadozóknak. Ha vannak is ragadozók, azok jóllakottak nyugaton, a zsákmányok sem annyira magatehetetlenek, így egy összességében stabilabb rendszer tud ott működni.

2015. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!