Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vélemények a lomtalanításról,...

Vélemények a lomtalanításról, és arról, hogy a kidobott dolgokat mások összeszedik és hazaviszik, illetve arról, hogy ez bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
[link]
2015. ápr. 24. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Ami már senkinek nem kell, miért ne vihetné?? Legalább nem rohad kint a konténer mellett.Csak a szarrágó kormányunk nyilvánította bűncselekménynek, mert még a kukástól is sajnálják a szemetet.Ha nem telik nekik az adómilliárdokból kacatokra és kell nekik a szemét, én küldhetek egy vagonnal, van itthon elég szar.Bár akkor már inkább a cigánynak,koldusnak adom..
2015. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De pont ezt nem értem. Mármint ha már ki van dobva,és nem kell,akkor mért ne vihetné el az akinek szüksége van rá?
2015. ápr. 24. 16:14
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Hogy mi számít bűncselekménynek, hagyjuk. Egy eszement kormány ellentmondásos, hibás, öntörvényű használhatatlan törvényeiről, amit elsőnek az alkotója nem tart be, fölösleges beszélni.

A lomtalanítás elvileg jó. De lehet pocsék módon csinálni. Van ahol jól csinálják, van ahol rosszul. Ha kiválogatják a lomot, elvileg jó, mert hasznosul. De nem mindegy, hogyan. Iparszerű üzletet csinálni belőle, ahol a "forrás" helyén mérhetetlen kuplerájt hagynak, a begyűjtött holmit drágábban adják el, és alapvetően becsapásnak használják, az nagyon rossz.

A lomtalanításnak a ma legtöbb helyen megvalósuló módja elképesztően rossz, de nem a lomisok, hanem a dilettáns kivitelezése miatt.

2015. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
A szemétnek a szemétben a helye. Ha valaki el akar ajándékozni valamit, megteheti, nem tiltja törvény. Meg kell hirdetni a megfelelő helyeken.
2015. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Ami egyiknek szemét, az a másiknak érték. A tevetrágya a tevének nem kell, a ganéjtúrók meg bölcsőnek használják. A jogászkodó képviselők meg azt hiszik, hogy tiltással mindent el lehet érni.
2015. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi voltam, en is mentem a nagypapammal kincsekre vadaszni a lomok kozott. Nem azert, mert raszorultunk, egyszeruen jo moka volt es egy csomo erdekes es hasznos dolgot hoztunk haza.

Aztan egyre inkabb atkerult mindenfele "erdekes" figura kezebe a dolog, ma mar felosztjak egymas kozott a teruleteket es ugy orzik, mint az aranybanyat. Sajnos ezek az emberek nem mindig csak a lomokat gyujtik ossze es gyakran mindent szethordanak, szemetet hagynak mindenhol. Ettol fuggetlenul nem sajnalom toluk, vigyek nyugodtan es hulyesegnek tartom, hogy torvennyel probaljak tiltani.

2015. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk előre! NEM szokásom lomizni, de kórházba kellett mennem nemrég és a várakozási időt azzal csaptam el, hogy szétnéztem miket dobálnak ki az emberek!


Nem csak szemetet dobnak ki. Én kb egy hónapja jártam pesten a 10 kerben, mikor lomtalanítás volt. Az egyik ház előtt a kupacban 5db olyan női táska volt amiben még a papír és a páraelszívó golyócskák is benne voltak, vagyis csak az árcímke hiányzott róluk, mai divatos kis táskák. Szóval, van amikor tényleg gondolkozás nélkül mindent kidobálnak.


Szerintem a kormány nem a "kisembereket" akarta ezzel büntetni, hanem a lomizásból hasznot húzó chigányokat. Mert nem egyszer voltam szem és fültanúja a belvárosban amikor szó szerint ökölharc folyt egy kupacért. Az emberek félnek a lomokat "lefoglalóktól", mert azok néha rosszabbak mint az acsarkodó kutyák. Amikor a táskákat találtam akkor csak néztem messziről a pakolókat mikor odajött hozzám egy bácsi, és megkérdezte kérem-e az általa már nem használt lábasokat? Mikor elfogadtam a lomisok vérszemet kaptak és majdnem elvették tőlem...

2015. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pont most vettem használtan két kabátot. :D

Viszont az baromi idegesítő, mikor csigány családok költöznek be az utcába, gyerekekkel, mindennel együtt, szemetelnek, balhéznak, mert a holmira várnak. Na azt én sem engedném, gusztustalanok.

2015. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne feledjük: a kidobott holmi újrahasznosítása biznisz!

Ha az államnak érdekeltsége van a szemétválogatóban, így akarja hasznát maximalizálni. Nem a közterület tisztántartása az igazi indok.

2015. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9! De állami ujrahasznositásrol szo sincs csak valamilyen formáju megsemmisitésröl amit természetesen pénzért végeznek.
2015. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!