Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Buta dolog valamit gyűjteni,...

Buta dolog valamit gyűjteni, ami nem is olcsó?

Figyelt kérdés

Sokan gyűjtenek sok mindent, én például autómodelleket.

Tudom,hogy ezt elsősorban idősebbek szokták, úgy 40-50 éves kortól, én viszont 20 éves vagyok, de élek közösségi életet,szerintem teljesen normális vagyok, sőt barátnőm is volt már, ugyanakkor jó elfoglaltságnak tart ezt a gyűjtögetést,örömmel tölt el, ha valami olyat szerzek.

Ha van pénzem azt sem ebbe ölöm, de havonta megpróbálok 1-2 újat beszerezni, van,hogy valamelyiket megunom, így eladni is elszoktam őket.

Jelenleg olyan 50-60 ezret ér a meglévő gyűjteményem, én olyan 40-50 ezret öltem bele az egészbe. (van ami többet ér mint amennyiért megvettem)

Ezek többnyire értékálló modellek, bármikor eltudom majd adni őket, ha esetleg úgy van, nem ragaszkodom hozzájuk, de ugyanakkor kicsit úgy érzem,hogy ez nem egy elfogadott dolog, és az emberek azt mondják,hogy ez biztos hülye, van valami beütése, mert ilyeneket gyűjt.

Most az anyagi részét ne is nézzük, mert akkor vehetjük ugyan úgy,hogy a cigizés,ivászat,bulizás mennyibe kerül és csak elvész, az én autóim meg legalább tartják az értéküket, de a cigit nem tudom újra eladni.

Látom,hogy van aki energiaitalos dobozokat gyűjt,esetleg cigis dobozokat, és még számtalan ilyen dolog van, de ha idejön egy olyan ember aki nem tudja értékelni az ilyet akkor én kicsit mindig elszégyellem magam, pedig sokan megirigyelnék a gyűjteményt -és nem csak gyerekek-.


2015. ápr. 27. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne buta dolog? Nem értem. Ez is egy hobbi, szerintem.

Nekem meg beteges mennyiségű gyöngyöm van (amiből kreatívkodok is, csak "raktározom" is) ami szerintem valószínű meghaladja az említett összeget, ha az anyagi oldalát nézzük, ugyanis jó minőségű gyöngyök sokba kerülnek, akár 600-800 Ft/zacskó. Nem cigizek, néha bulizok, de ott sem szoktam sokat költeni. Mindössze rangsorolok, hogy mire szeretnék költeni, természetesen ha szeretnék egy új ruhát akkor nem költök erre. Szerencsére még megtehetem, hogy ilyen hobbim legyen, mert nincs gyerekem, saját családom így könnyebben költök ilyen dolgokra. Szóval szerintem nem, nem butaság.

Van olyan ismerősöm pl.aki motorra költ, mármint az adott motorhoz alkatrészekre meg felszerelésre, tuningolásra, mégse nézi hülyének senki :)

2015. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!