Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki az egyszerűsített honosítá...

Aki az egyszerűsített honosítást kérvényezte mennyi idő múlva tette le az esküt?

Figyelt kérdés
Egy éve és kb három hónapja várok. Kezdem elveszíteni a reményt. Múlt hónapban felfüggesztették mert a családnév változás nem volt bejegyezve a magyar anyakönyvi kivonatba, csak a horvátban.c felhívtam az anyakönyvi hivatalt akik azt mondták hogy a családnév változásáról szóló iratot küldjem el a konzulátusra. Ez meg történt pár héten belül. A levelemet követtem az interneten és háromszor is továbbították más címre. Mikor kérdeztem hogy meg e kapták a levelet emailben a BMBAH-on még mindig nem kaptam választ! El vagyok keseredve. Mert nekem a magyar állampolgárság nagyon fontos
2015. ápr. 28. 08:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ha olyan fontos, akkor hívd fel a konzulátust, ahova tartozol. Ő fognak tudni segíteni. Biztosan utána tudnak nézni, hogy hol tart az ügyed és miért akadt el. Normális esetben nem szabadna ilyen hosszúnak lennie, néhány hónap az egész folyamat.

Már a névváltozás előtt is volt valami gond? Mert már akkor is eltelt egy év, ha jól értem.

2015. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Amikor Felhívom őket vagy azt mondják hogy nem tudnak semmit vagy hogy folyamatban van. Nem értem mi a gond. Magyarországon születtem,magyar az anyanyelvem
2015. ápr. 28. 09:52
 3/20 anonim ***** válasza:

Kérj időpontot és menj be személyesen.

Valami biztosan van, ha egy évig már húzódott.

2015. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Barátaimnál az utolsó szükséges papír beadása után 2-3 héttel meg volt az állampolgárság.

A papírokat beszerezni meg változó ideig tartott, volt akinél egy évig is húzódott, másoknál egy hónap alatt megvolt. Ez sok mindentől függ.

2015. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Valaki megtudná adni a bevándorlási hivatal (budapesti) aktuális telefon számát? A neten találtam egyet de nem aktuális. A mailemre nem válaszolnak
2015. ápr. 28. 10:26
 6/20 anonim ***** válasza:
10%
Lehet, hogy meglátták a helyesírásodat, és úgy döntöttek, még egy analfabéta állampolgárra nincs szükségünk.
2015. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
Miért olyan fontos? Milyen kedvezményeket akarsz kapni a magyar Államtól?
2015. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmilyen kedvezményeket az államtól. Csak a férjemmel akarok élni
2015. ápr. 28. 11:11
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem kérek a rosszmájú kommentekből. Én egyik országtól sem kérek seilyen kedvezményt. Csak annyit szeretnék hogy a gyermekem az apja mellett nőljön fel mint ahogyan kellene. Nem értem hogy mik lennének a helyesírási hibáim.
2015. ápr. 28. 11:14
 10/20 A kérdező kommentje:
*semmilyen
2015. ápr. 28. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!