Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki az egyszerűsített honosítá...

Aki az egyszerűsített honosítást kérvényezte mennyi idő múlva tette le az esküt?

Figyelt kérdés
Egy éve és kb három hónapja várok. Kezdem elveszíteni a reményt. Múlt hónapban felfüggesztették mert a családnév változás nem volt bejegyezve a magyar anyakönyvi kivonatba, csak a horvátban.c felhívtam az anyakönyvi hivatalt akik azt mondták hogy a családnév változásáról szóló iratot küldjem el a konzulátusra. Ez meg történt pár héten belül. A levelemet követtem az interneten és háromszor is továbbították más címre. Mikor kérdeztem hogy meg e kapták a levelet emailben a BMBAH-on még mindig nem kaptam választ! El vagyok keseredve. Mert nekem a magyar állampolgárság nagyon fontos
2015. ápr. 28. 08:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország világelsők között van bürokráciában, itt mindent nehéz elintézni, ne add fel.


#6: Azt vedd figyelembe, hogy sok határon túli magyar nem magyar iskolába járt, ezért rossz a helyesírása (soha nem tanult magyar nyelvtant). A kérdező 3 hibát vétett (egy vesszőhiba, egy téves különírás, egy rossz szórend), ennél anyaországi magyaroktól is láttam sokkal rosszabbat.

2015. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hol adtad be? Melyik konzulátusnál adtad be?
2015. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A Belyei (Bilje Horvátországban) konzulátuson nyújtottam be a kérvényt, de ők továbbítják minden pénteken az Eszéki főkonzulátusba.



Igen, eléggé elavult a magyar nyelvem mert csak általános iskolában tanultam Magyarul. Tovább horvát nyelvű iskolába jártam és 13 éves koromig küszködtem a horvát nyelv elsajátításával és nyelvtanjájával.

2015. ápr. 28. 12:31
 14/20 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy az adatokat, kérvényeket mindem pénteken küldik Eszékre
2015. ápr. 28. 12:32
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

13-14: Igen, tudom, hogy így működik.

A nyelvtudásoddal pedig semmi gond! Ne foglalkozz a rosszindulatú hozzászólásokkal. Sokan örülnének, ha így tudnának beszélni a magyaron kívül egy másik nyelvet :) Pl. én örülnék, ha így beszélnék horvátul :)

2015. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
A Kérdező rengeteg KOMOLY hibát vétett, és sajnos titeket minősít, hogy nem vettétek észre. Szánalmas.
2015. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

>> Aaliya Shoeb nevű felhasználó...


Nehogy félreértsd, de ilyen egzotikus névvel természetes, hogy számos nemzetbiztonsági vizsgálat válik szükségessé...

Mert perfekt magyarul még egy bantu néger is megtanulhat, de attól még sohasem lesz magyar.

2015. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ez csak a fehasználó nevem. Az igazi nevem magyar név es a családnevem is annak számít. Most itt nem írnám biztonsági okokból de priviben igen
2015. ápr. 28. 12:55
 19/20 A kérdező kommentje:
Jól van szedd leva fejem #16 nyelvtan tanár
2015. ápr. 28. 12:58
 20/20 A kérdező kommentje:
Most azt is vedd figyelembe hogy le a helyett levát sikerült írnom
2015. ápr. 28. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!