Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a baj a kivándorlással és...

Mi a baj a kivándorlással és az asszimilációval? Miért lett ez baj az utóbbi években?

Figyelt kérdés

Mostanában nagy magyarnak kell(ene) lenni. Az a jó.

Azt vettem észre, hogy ma sok negatív bírálat éri azokat aki külföldre költöznek.

Miért?

Hány magyar ember van akinek a felmenői nem magyarok?

ők is hazaárulók?

Beolvastak magyarok lettek.

Akkor az miért baj ha valaki innen elmegy?


Ha valaki csak a sport miatt megkapja az állampolgárságot azzal nincs baj,de ha egy magyar egy másik ország színeiben fog versenyezni az már rossz.

Emlékezzünk pl Nagy László kézilabdázóra vagy a kajakos lányokra.


Miért baj az ha valaki máshol találja meg a boldogságot és nem jön vissza? Nem csak anyagiakra értem.


A történelmünk során mindig jöttek és mentek az emberek.

Ez most miért baj?



2015. máj. 4. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert nagyon sok fiatal megy el.

Annak meg pláne nem örül az ember, ha van végre egy tehetség, aki "öregbítheti hazánk hírét" külföldön és helyettünk egy másik ország aratja le a babérokat.

Megértem egyébként őket, én is ezen gondolkozom. Ez annál jóval többről szól, hogy valaki hazafias lelkületű-e vagy sem.

2015. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a hazai beruházás valahol külföldnek térül meg.


Tessék végiggondolni, hogy mennyi belefektetett hazai munkába,energiába kerül, amíg valaki munkaképes külföldre menővé válik.

Azt mind ingyen kapja a másik ország, és veszteség a magyaroknak. Minél több volt a befektetés, annál nagyobb veszteség.

Ha valaki máshol találja meg a kék madarat, akkor legyen elég gerince, és adja vissza -nyilván kamatostul- a bele fektetett "nem csak anyagiakat" -ahogy a kérdező írja- ,hanem mind a szertefoszlott reményeket, amiket magával vitt. Beleértve a szüleire való nyugdíj megtermelését is...

2015. máj. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóval úgy gondolod, hogy csak az emberek hibásak?

A mindenkori vezetés nem?

Mindig is voltak ki és bevándorlók.

Szerintem ma hány magyarnak van nem magyar felmenője ?

2015. máj. 9. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szóval úgy gondolod, hogy csak az emberek hibásak? A mindenkori vezetés nem?"


A mindenkori vezetést az emberek választják maguknak. Tessék kérem szépen ezt komolyan venni, és legközelebb normális vezetést választani, ha az aktuális vezetés nem tetszik.

2016. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A vezetést kár hibáztatni.


A legnagyobb hatása a médiáknak van, azok pedig a vándorlást szorgalmazzák, mert az jó üzlet nekik.


Szerintem egyébként igenis van baj a vett sportolókkal, ha nem magyarok különben.


A pelyvát elfújja szél, a mag marad.

2016. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!