Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet hogy öregkoromra üldözöt...

Lehet hogy öregkoromra üldözött leszek a bőrszínem miatt? (fehér)

Figyelt kérdés

előrebocsátanám hogy a kérdésem nem rasszista és nem politikai jellegű, semmi rosszat nem akarok vele senkinek


szóval..nem tudni hogy a jövőben mire számíthat az ember.

sokak vitás kérdését hozza ez föl, a magyarok és cigányok kérdését. (leírom mert semmi sértő nincs benne) tisztességes de szegény fehér család gyermeke vagyok, 19 , szüleim szakmunkások, és átlagmagyar jelzőt tudom talán a leginkább használni magamra. Szabolcsi vagyok, egy kisvárosban élek egy kis kertes házban amit a szüleim életük munkájából építettek. sosem hangoztattam, de érzem belül mint oly sokan hogy mennyire rossz ez a helyzet, miattuk. azok a cigányok akik kötekednek fosztogatnak, ölnek...én sokszor vagyok céltábla, a bőröm és kinézetem miatt. pedig nem adok rá okot, csak egyszerűen fehér vagyok. én minden összetűzést és bajt kerülök, de így is érzem az ellenségeskedést egy pillantásból, egy beszólásból...megértem, és elfogadtam hogy ők ilyenek. megpróbálok együtt élni velük mert muszáj. és azon gondolkodtam el hogy később nem lesz-e ebből nagyobb bajunk. most is annyi összetűzés, és ellenségeskedés van, szerte a világban is de itt is, és olyan körülmények... a városunk permvidékén, a cigánytelepen eszméletlen állapotok mennek, roggyant házak kerítés nélkül, ajtó nélkül, piszok mocsok, retek. és ez egyre rosszabb. és oda fehér embernek nem érdemes menni mert szó szerint életveszélyben van a cigányok miatt. hozzáteszem bizonyos cigányok miatt! megpróbálok nem általánosítani csak annyira nehéz ellenpélda nélkül. azt gondoltam régebben, talán a skinheadek a megoldás erre..de nem, nem hiszem hogy ők valaha is változtatni fognak ezen.nagyban nem megy mert annak "háború" lenne a vége és mi lesz ha mikorra én megöregszem annyira eldurvul a helyzet, olyan sok lesz a heves "hazafi" hogy üldözteztés, ér minket? talán még addig sem kell várni mert egyre jobban feszül a határvonal így is hogy egymásnak essen a kát nemzetiség...lehet túl hevesen gondolkodom, de csak elképzelem a lehetőségeket, mert ez is megtörténhet még...én nem akarok menekülni az országomból ha ez lesz, nem akarok azért bújkálni mert fehér vagyok és meg ne öljenek ha meglátnak....köszi aki válaszol


2010. febr. 24. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, szerintem erre nem fog sor kerülni. A "fehérek" előbb fogják elüldözni azokat, akiknek nem elég hipózott a bőre. a egyáltalán bármi ilyesmire sor kerül. De én bízom abban, hogy mindkét, vagy mindegyik szemben álló fél felfogja, hogy nem ez a megoldás. "Fehér"/22/L
2010. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Én eggy cigány 21 éves fiu vagyok,és hiddel h nem mindenhol és nem minden cigány akarna neked ártani.pl:Az én eggyik legjobb barátom eggy nagyon fehér srác hosszú szöke hallyal és soha nem tudnék neki ártani!Hiddel az olyan cigányok mint én is vagyok,nem szeretjük az olyan cigányokat akikröl te beszélsz!!!Az én szüleim is szakmunkások és és mi is eggy középkatedoriás szinvonaltban élünk,amit tisztességes munkávalértünk el!

Remélem h látod már h nem minden cigány rossz és tudatlan, koszos és BUTA!Remélem hogy lehetek én az eggyik ellenpéldád:)

2010. febr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem írónak üzenem: nagyon örülök, hogy vannak ilyen emberek :) És bízom benne, hogy sokan vagytok.
2010. febr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!