Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szónok bárkiből lehet?

Szónok bárkiből lehet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogyha valaki ilyen halkszavú, és nem szeret beszélni, de ha elmegy ilyen olyan képzésekre, akkor sikerülhet nem?
2008. aug. 30. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem az életben nem tudnának jó szónokot képezni. Nem vagyok halk szavú, csak egyszerűen tiszta lámpalázas leszek ha kisebb- nagyobb embercsoport előtt kell beszélnem. Főleg akkor, ha nem saját élményről, érdeklődési körömbe eső tárgyról spontán kell beszélnem (az jól megy), hanem előadás jelleggel beszélnem.


Nagyon sokat jvított rajtam az egyetem, ott rengeteg előadást tartottam 10-250 ember előtt, de a mai napig hadarva kezdem, és szép lassan, ahogy menet közben érzem, hogy megy ez nekem, érthetővé lassul a dumám. Soha senki nem értette, hogy hogy lehet ez nálam, mivel egyébként elég nagy dumás vagyok, nehezemre esik befogni a számat, de ez ven. Még sok gyakorlás után is. De legalább javultam. :-)


Nem tudom, más hogy van ezzel, nekem ez saját tapasztalatom.

2008. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 10.-es nyelvtan könyvben megtalálod a jó szónok tulajdonságait. Pár ebből: legyen hiteles, legyen saját stílusa, megfelelő hangerőssége, hanglejtése, tagoltsága a szövegnek, rendelkezzen röktönző képességgel, érdekelje a téma, amiről beszél, legyen jártass a témában, megfelelően öltözzön az előadásra... Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem!
2008. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és igen segítettél:)

Ha mondjuk elmegy logopédushoz, ő segíthet, hogy határozottabban álljon ki mások elé? És mlg a beszédén is javít nem? Bár nekem nem kell rajta javítani csak kérdem.

2008. aug. 30. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 2. válaszoló. A logopédus javít a beszéden, de szerintem az előadás módján nem tud. Ezt csak úgy lehet gyakorolni, ha minél több embernek tart előadást, megszűnik a lámpaláz.. Próbálja ki egyszer a családdal, ahogy belejön, utána meg barátokkal. Ahogy menni fog, már idegenek előtt is tud majd előadni!
2008. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, hiteltelen emberből nem lehet. A beszédhiba még nem is annyira hátrány, mint a hiteltelenség.
2009. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!