Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan vált a holland egy...

Hogyan vált a holland egy ennyire nyitott, toleráns, liberális néppé? Gondolom ennek valamiféle történelmi okai lehetnek.

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Úgy általában nyugat európa nyitott és liberális. Persze van amiben a hollandok nyitottabbak, ilyen pl. a drog kérdése. De ebben is egyre inkább előrelépések történnek máshol is. pl: az usa sok államában már legális a marihuána, más államokban orvosi marihuána fogalma létezik (fű vényre)


Magyarországból azért nem érdemes kiindulni mert rendszeresen azt figyelhetjük meg a történelem folyamán, hogy itt minimum 30 éves a lemaradás folyamatosan. Magyarul szellemiségben mindig késve érünk be adott kérdésben.

Pl: kint egyre elfogadottabb a meleg házasság kérdése is, itthon meg még csak az elutasítás létezik az ügyben. Itt is ez lesz, de még 1-2 évtizedet tuti vitázni fognak róla akkor mikor már kb: az egész eu el fogja ismerni.

Teljesen nézőpont kérdése csak, hogy hollandia a nyitott e, vagy mi vagyunk nagyon zártak.

2015. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Persze, Nyugat-Európa összességében sokkal nyitottabb, mint Kelet (és Magyarország), de úgy vettem észre, hogy a hollandok még közöttük is úttörők.

Nem tudom, lehet, hogy hülyeség, de nekem a nagy népsűrűség is eszembe jutott a téma kapcsán, elvégre is olyan sokan laknak olyan kis helyen, hogy muszáj volt toleránsnak lenniük a másikkal szemben. Persze ez csak az én ötletem. :)

2015. máj. 20. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Az élni és élni hagyni elve történelmi okokból is táplálkozhat.

Egy franciaország nem volt évtizedekig vasfüggöny mögött és állandó jobbról/balról jövő megszállók célországa.

Nekünk meg volt török,tatár,habsburg,ruszki, szóval átjáróház voltunk elég gyakran.

Totálisan más a történelmünk/kultúr történelmünk.

A török nyugat felé maximum bécset veszélyeztette még és slussz. Mondhatni elég nyugis körülmények között fejlődhettek.

A magyarságban én egy nagy problémát látok: dafke okosabb akar lenni állandóan mindenkinél. És sok idő mire belátja, hogy nem, nem okosabb, sőt. És ezt újra és újra leműveli mindenben. :))))


És igen, nagyon látszik, hogy inkább kelet, mint nyugat. A nagyobbik baj, hogy nem nagyon látom az átlagemberen, hogy ezen túl akarna lépni.

Jó kis keleti, balkáni vaskalaposság és kivagyiság nyugati zenét bömböltető nyugati kocsiban, a meki parkolóban :)

Na most ennek magyarázd meg az nyugati gondolkodást, és élni és élni hagyni elvet.

Jah és ezt alaposan megfűszerezi egy demagóg fajmagyarkodós turbókeresztény jobboldal. Eszméletlen történelmi kárt fog okozni a fidesz és a kdnp, a baloldal meg töketlen volt mindíg is. (azok legalább nem keletre tolták a fejekben a kupit)

2015. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem azzal vannak elfoglalva, hogy szomszed Mari neni mit csinal, mibol el. Ha nem tudnak/akarnak segiteni, akkor legalabb hagyjak a masikat elni, ahogy tetszik, ahogy akar, ahogy tud.
2015. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Mennyi gyűlölet van egyesekben... Pedig magyar kenyeret eszik...
2015. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A dologhoz lehet köze annak is, hogy Hollandia a 20. század közepéig nagyon durván konzervatív protestáns állam volt, szigorú vallási törvényekkel. Talán ennek a szétesésével átmentek a másik irányba, nem tudom.
2015. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
A mentalitású miatt,nem rasszisták,nem homofóbok,nem ölnek még azért,ha spanglizol.Ők hisznek abban,hogy az egyén szabadsága MINDENNÉL előrébb való,nem úgy mint ebben a gyűlölet terjesztő,konzervatív,népbutító diktatúrában.
2016. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!