Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az Anna név népszerű, a...

Ha az Anna név népszerű, a Mária nevet miért tartják öregesnek?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan régi név mindkettő. Vagy igaz lenne, hogy 'Anna örök'?


Másik kérdésem,hogyha a Mária nem népszerű, az alakváltozatai: Mirjam, Mariann, sőt összeragasztva Annamária miért népszerűek?


2015. máj. 30. 08:23
 1/8 anonim válasza:
72%
Mindenkinek más a szép.. Nekem pl. nem tetszik sem az Anna, sem a Mária név..
2015. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem több fiatal Mária nevű ismerősöm is van.

Sokkal jobb mint a minapi élményem, mikor ügyintézésnél szólították R. Dzsesszikát és R. Romáriót. Szegény gyerekek!

2015. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
22%

"Sokkal jobb mint a minapi élményem, mikor ügyintézésnél szólították R. Dzsesszikát és R. Romáriót. Szegény gyerekek!"


Gondolom fajtiszta magyar volt mind kettő...

2015. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Az "Anna" név szerintem fiatalos, mármint egy kislánynak aranyos, egy tininek tök jó, egy felnőttnek is, de olyan "öreges" egy kislányt Marinak hívni. Mármint, ez az én véleményem, és gondolom még pár emberé, ezért :D
2015. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kell Marinak becézni,annyi szép beceneve van,pl Marika,Marcsi.
2015. máj. 30. 09:15
 6/8 anonim válasza:
100%

Én nem adnám a lányomnak a Mária nevet, de ettől függetlenül szerintem nagyon jól, életkornek megfelelően variálható név.


A nagymamám volt Mária, babakorában Marikának becézték. 5-6 évesen lett belőle Mici, majd kamaszként és fiatal felnőttként Mara. Amikor anyuka lett, akkor Marcsinak hívták, amikor a gyerekei felnőttek, akkor Máriának. Végül mikor már unokái voltak, akkor Mariskának, illetve Mariska néninek szólította mindenki. :)

2015. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan azért kell lepontozni mert leírtam a véleményem? Az igen :D
2015. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés. Tényleg így van.

Pedig ugyanaz a kategória.

Speciel én egyiket sem adnám, Anna rengeteg van, Mária anyukám, mindkét nagymama (én meg Anita, az is az Anna rokonneve).

Amúgy, akit én ismerek fiatal Máriát, őt Majának becézik.

2016. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!