Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a nők egyenjogúak elméletben, de a gyakorlatban nem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok pl. hogy én és a férjem mindketten dolgozunk. Én pluszban csinálom emellett a gyereknevelést meg a házimunkát. Nem is ez a baj, csak érdekel, hogy szerintetek ha egy nő és egy férfi egyenrangú, akkor miért a nő feladata mindent ellátni pluszban? Példaként hoznám fel, hogyha kaját kell csinálni, általában a család a nőhöz fordul, ha a gyereket tisztába kell tenni, szintén. Ez valami régi berögződés? Nem vitát akarok kelteni, csak érdekel, hogy mit gondoltok. Nem vagyok feminista, csak kíváncsi lennék rá, hogy miért mondja azt a sok ember, hogy a nő és a férfi egyenlő, mikor a legtöbb nőnek kb. negyed annyi a szabadideje, ha családja van, mint a férjnek.
2010. márc. 1. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
skandináv országokban tényleg jobban egyenlőek. ott a pasi is ugyanúgy végzi a házimunkát és törődik a gyerekekkel. a magyar társadalomban inkább a férfiak dominálnak. előző párom is tipikusan ilyen volt, azt mondogatta nyíltan ,hogy a nő főzzön,mosson takarítson,nevelje a gyerekeket mert neki ez a dolga amellett hogy dolgozik is. Na nee. én sem vagyok feminista (sőt szívesen csinálom ezeket a dolgokat) de mikor egy pasi hátradől és kijelenti hogy ez a nő dolga és nem hajlandó megmozdulni na az nálam nem működik. mostani párom szívesen megcsinál mindent és sosem hallom azt hogy ez a te dolgod mert nő vagy.
2010. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem a pasim az egyenjugusagot szokta szinten felhozni (persze poenbol), amikor megkérem, h vigye a böröndom, nyissa ki elöttem az ajtot, stb stb.. udvariassag kerdese tudom, de ha jobban belegondolsz az egyenjogusaggal annak pozitiv oldalai is eltünnék...

Valaszolva a kérdésedre, sztem berögzödés, meg a férfiak nem is ertenek annyira hozza. Biztosan ha vmi kertészeti vagy barkács dolog lenne, akkor meg a pasikhoz fordulnanak. Szoval az egyenjogusaggal a szerepek még nem cserélödnek fel!

2010. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16:04-es igazad van abban, hogy a szerepek ne cserélődjenek fel. Viszont szerintem az igenis nem helyénvaló dolog, hogy a nő menjen el dolgozni, mellette a gyerekekkel is foglalkozzon, ha hazaért álljon neki a házimunkának , főzésnek, a férj meg hazajön leveti a cipőjét és beül a tv /számítógép elé és várja , hogy legyen vacsora és nem csinál semmit. szóval nem azt mondom, hogy ő csinálja ezeket a dolgokat a nő helyett viszont ha arról van szó segítsen és ne csak elvárja hogy majd a nő megcsinálja ezeket mert az ő dolga. A pasik ugyanúgy tudnak főzni , mosogatni gyerekkel foglalkozni.
2010. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én szerintem a gyakorlatban is egyenjogú, egyenrangú vagyok a férjemmel. Igaz, általában én etetem a családot, de ő cserébe kicseréli az izzókat. Én mondom, hogy már ideje lenne megfürdetni a gyerekeket, de ő intézi (a kicsit, a nagyot én). Ha itthon van, általában ő nyeri meg a pelenkázást. Nem azért, mert én kiosztom rá, hanem, mert szereti csinálni. Általában én mosok (a férjem csak összemosni tud), de általában ő törli a port és porszívózik. Szóval nálunk nagyon jól működik az összedolgozás, pedig én még itthon vagyok a gyerekekkel. Biztos, hogy ebből akkor sem lesz gond, ha visszamegyek dolgozni. Számomra (és szerencsére a férjem számára is) elképzelhetetlen, hogy közel ne annyit foglalkozzon a gyerekekkel, mint én. Az, hogy nem sikálja ki a wc-t, kádat, nem rak be mosást a gépbe, pedig nem annyival több, mint amit mindketten csinálunk. Én pl. nem portörlök, szökő évben egyszer tisztítok ablakot (azt is ő szokta).

Szerintem nagyon sok múlik, hogy otthon mit látott és a közös otthont hogyan alakítottátok ki. Nálunk a férjem otthon azt látta, hogy anya robotol, apa beleül. Eleinte nálunk is próbálkozott, de hamar rájött, hogy jobb ha ketten megcsináljuk, így több időnk van egymásra - illetve most már a gyerekekre.

2010. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk klasszikus szerepek szerint mennek a dolgok. tehát övé a férfimunka (barkács dolgok, hólapátolás, kert, ilyesmi) enyém a női (háztartás, gyerek, vendéglátás stb). annyiban segít, hogy fizet egy asszonyt, aki jár vasalni, meg nagytakarításkor segít. sztem nálunk = az elosztás...főleg ha hozzátesszük, hogy ő vállalkozó lévén sokkal többet dolgozik, van hogy napi 10-12 órát is, nekem meg a gyerek körül anyósom az első perctől rengeteget segít. szóval közülünk még nekem van több időm magamra, a hobbijaimra, ilyesmire...
2010. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is jól megy az elosztás, de pl. ha elmegyünk apósomékhoz, akkor ők nekem mondják, hogy mit főzzek, mit takarítsak le, nem a férjemnek, pedig én sem csinálok kevesebbet, mint ő. A barkács meg a többi dolog nem olyan mindennapos munkavégzés, mint a gyereknevelés, mosás, mosogatás, főzés. Nem veszi el az egész napot a férfitől.
2010. márc. 1. 16:36
 7/9 anonim válasza:

Az alapkérdésre a válasz a múltbeli gyökerekre vezethető vissza. Ami a testi felépítésből fakad. Ha az őskorban szóltok h "Nőknek irány vadászni, férfiak addig szedegessenek bogyókat", ma másképp lenne.

Nem vagytok még manapság sem teljesen egyenjogúak(ezt aláírom), de ti akartatok dolgozni: tessék, itt van. Most már ez se jó. És annak ellenére hogy már így is számtalan területen bebizonyosodott az alkalmatlanságotok, még nagyobb egyenjogúságot akartok.

De legyen!

Tessék elmenni kőművesnek, vízszerelőnek, tisztességes kétkezi fizikai munkásnak. Nem ám irodákban mereszteni a tonnás seggeteket.

Meg kell szüntetni a sportokban levő megkülönböztetéseket is. Férfi-nő egy csoportban, hiszen így lesz kerek az egész, és akkor majd talán rájöttök magatokban hogy kinek hol a helye. Ugye?

2010. márc. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, de miért beszélsz úgy, mintha bárki is ezt akarta volna? ("ti akartatok dolgozni")


Talán én voltam az, aki elindította az emancipáció folyamatát? Talán én vagyok felelős ezért vagy azért, mert nőnek születtem?


Akkor én is mondhatnám, hogy a férfiak is alkalmatlanok bizonyos dolgokra, ez mindkét nemnél meg van. Nem ugyanolyannak kellene tekinteni a nőt és a férfit, hanem egyenlőnek. Más a fizikuma a két nemnek, ezért bizonyos dolgokra nem lesznek a nők képesek soha. A férfiak meg bizonyos dolgokra azért nem képesek, mert emocionálisan más természetűek.

2010. márc. 1. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez az egész egyenlősdi egy degenerált népbutítás. Én sem fogok ülve pisilni, a nőktől sem várom el, hogy csinálják állva.

Sajnos itt tart a vilkág hogy már ilyen alap dolgokat is magyarázni kell.

2010. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!