Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók mit vallanak Jézusról...

A zsidók mit vallanak Jézusról? És kit várnak? Mit gondolnak a Messiásról (a gyakorlatban - azon kívül, h "megvált")?

Figyelt kérdés

Mit kezdenek azzal, h - állítólag - neki volt a legtöbb csodatette, meg hogy jószívű volt? Azt mivel magyarázzák, hogy a Biblia Újszövetsége szerint a főpapok irigységből ölték meg, és hogy felismerték benne a Megváltót, és mikor feltámadt, a katonákat lefizették hogy terjesszék azt, hogy nem is volt Isten (hogy nem feltámadt, hanem ellopták a testét)?

Vagy erről még nem is halottak? Számukra az Újszövetség már alapból egy "mese"?


2010. ápr. 21. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
a zsidók nem vették észre Krisztus, a messiásuk eljövetelét. Ezért is üldözte őket mindenki a középkortól kezdve
2010. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak a zsidók nem hisznek benne hanem a modern,felvilágosult értelmiség sem..
2010. ápr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Bibliát olvastad? Ha nem, minek kérdezel ilyeneket? Ha igen, próbáld meg értelmezni.
2010. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ez mindent elmond - már annak, aki tud angolul:


http://www.youtube.com/watch?v=XH9-pfIigYU

2010. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Zsidóknál Jézus egyszerűen egy próféta volt, így ők még mindig várják a Messiást. Nagyjából ennyi.
2010. ápr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem tekintik prófétának, számukra az Újszövetség lényegtelen. A Messiástól a megváltást olyan értelemben várják, hogy a földi életben hozza el a boldogságot és gazdagságot a zsidóságnak.
2010. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Ha Jézus az ő (zsidók) elvárásainak megfelelt volna,

vagyis élére áll a szabadságharcuknak és királlyá koronáztatja magát, akkor elfogadták volna (talán).

De a zsidó egy keménynyakú, állhatatlan, megátalkodott nép, az elejétől fogva, akiket Isten kollektíve elvetett.

Most azt szenvedik el, amit már vagy 3500 évvel ezelőtt megmondott nekik Isten:

Ha elhajlotok a szómtól és nem engedelmeskedtek, szétszórlak benneteket az egész földön és olyan urakat kell szolgálnotok, akik idegen istenekben hisznek.

Miért csodálkoznak azon, hogy most ezt élik át!? Szanaszét vannak a világban és mindenki utálja őket. Ráadásul hiába a sok pénzük, meg Amerika támogatása, nem tudják felépíteni a templomukat, mert Isten nem engedi!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

"De a zsidó egy keménynyakú, állhatatlan, megátalkodott nép, az elejétől fogva, akiket Isten kollektíve elvetett"


Ekkora hülyeséget már régen olvastam!

Méghogy isten "elvetette" volna a saját, "kiválasztott népét?

Te vagy nem tudsz olvasni, vagy még életedben nem volt Biblia a kezedben! Az összes keresztény vallás az ószövetségen alapszik, de erről te, úgy latszik, még semmit nem hallottál!

Bocs az off-ért, de ezt nem tudtam kihagyni... Sem hivő, sem zsidó, sem rasszista nem vagyok, de ekkora primitvséget nem tudtam szó nélkül nézni. Én ugyanis, ateista létemre, igenis olvastam a Bibliát, ami nekem olyasmi, mint mondjuk a Görög mondák! És érdekesnek is tartom, mint olvasmányt!

2010. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak: olvasom a Bibliát, de nálam nem csak a jövendölésekről szól, hanem ezek beteljesedéséről is(Újszövetség)


4.válaszolónak: tanulságos a videó. tényleg van benne sok indok amiket valószínűleg elfogadnék ha nem keresztény lennék. de így szinte az összeset megtudnám cáfolni kapásból (kb olyan, mintha azt akarnánk bizonyítani, h nincs Egy Isten és pl a vöröstengeri átkelést csupán a Természeti Erőknek tulajdonítanánk)

amúgy örültem neki, ilyen indokokra vagyok kíváncsi


Köszi minden más válaszolónak IS


Arra még nem kaptam választ amit a kisbetűssel írtam (a fő kérdés alatt) pedig érdekelne! :)

2010. ápr. 23. 15:26
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Jézus személye felbukkan a Talmudban is. A zsidó hagyományon alapuló Szanhedrin 43a-ban Jézus haláláról olvashatunk. Ez a rész a könyv kezdeti időszakából származik, vagyis a Kr.u. 70–200 közötti időszakról.


" Peszách előestéjén végezték ki Jézust. Negyven napig kiáltott így előtte a kikiáltó: »Jézust, a názáretit megkövezésre ítélték, mert varázslást művelt, Izraelt elcsábította és hűtlenné tette Istenhez. Aki azonban mentő körülményt tud számára, jöjjön, mondja el.« De nem találtak mentő körülményt, és 40 napi várakozás után Peszách előestéjén kivégezték." 6 Itt Jézus nevének megemlítésén túl a húsvét előestéjén történt kivégzéséről is szól, melyre a Talmud a " függött" szót használja, amely utalás lehet a keresztre feszítésre. A varázslás vádja Jézus különleges csodatetteire utal. A Talmud Jézus tanítványairól is tud, igaz nem tizenkettőt, csak ötöt említ. A Szanhedrin 106b még azt is említi, hogy Jézus 33 éves volt, amikor meghalt, pontosan annyi, amennyit az Újszövetség feljegyzései mutatnak.


Egy Kr.u. V. századból származó zsidó dokumentum, a Toledoth Jesu7 arról ír, hogy a tanítványok megpróbálták ellopni Jézus testét halála után, azonban egy Juda nevű kertész hallott a tervükről, és máshova helyezte Jézus testét, átadva azt később a zsidóknak. Justin vértanú i. sz. 150-ből származó írása8 feljegyzi, hogy a zsidók küldtek szét embereket, akik azt terjesztették, hogy Jézus holttestét ellopták. Tertullianus hasonló feljegyzést készített erről az eseményről Kr. u.. 200-ban. Máté, evangéliuma 28. fejezetében leírja azt, hogy a zsidó vezetők megvesztegették a Jézus sírját őrző római katonákat, s azt kérték, mondják azt, hogy Jézus tanítványai lopták el a Mesterük holttestét.


Josephus Flavius, az első század legismertebb történésze, a Kr.u.. 90–95-ben írt A zsidók története (Antiquitates) című művében említi Jakabot, " ...testvérét Jézusnak, akit Krisztusnak neveztek" .10 Ugyanennek a könyvének egy másik fejezetében11 így ír: " Ebben az időben élt Jézus, ez a bölcs ember, ha ugyan szabad őt embernek neveznünk. Ugyanis csodákat művelt, és tanította az embereket, akik szívesen hallgatják az igazságot, és sok zsidót és görögöt megnyert. Ő volt a Krisztus. És ámbár főembereink följelentésére Pilátus keresztre feszíttette, most is hívek maradtak hozzá, akik addig szerették. Mert harmadnap feltámadt és megjelent közöttük, mint ahogy Istentől küldött próféták ezt és sok más csodálatos dolgot előre megjövendöltek felőle. S még ma is megvan a keresztények felekezete, amely róla vette a nevét."


Schlomo Pines professzor12 Josephus műve e szakaszának arab változatát idézi, amely bizonyosan megegyezik az eredetivel. " Ebben az időben volt egy bölcs ember, akinek neve Jézus volt. Magatartása jó volt, és erényesnek ismerték. Sokan a zsidók és más nemzetbeliek közül tanítványai lettek. Pilátus halálra ítélte keresztre feszítés által. Azonban azok, akik tanítványai lettek, nem hagyták el. Beszámoltak arról, hogy három nappal a kereszten való halála után megjelent nekik, és életben volt. Következtetésképpen lehetséges, hogy ő a Megváltó, akire vonatkozólag a próféták részletesen beszéltek."

2010. ápr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!