Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a megváltás, hogy néz ki a...

Mi a megváltás, hogy néz ki a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Nem értem,hogy Jézus mit csinált amikor megváltotta az emberiséget,mert az emberiség viselkedésében semmiféle törés nem látható.
2009. máj. 1. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

A megváltás uralomváltozást jelent a sátán uralma alól Jézus uralma alá.

Jézus élete-vére által megváltotta az emberiséget,vagyis kifizette szabadságunk árát.

Az emberiség életében látható törés vagy ahogy értelmezed mert minden korszakban voltak és vannak

(ébredések )kersztények amiről te írsz az pontosan az az állapot amiről János apostol ír :

Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonoszságban vesztegel.

De tudjuk azt is, hogy az Isten Fia eljött, és értelmet adott nékünk arra, hogy megismerjük az igazat, és hogy mi az igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban vagyunk. Ez az igaz Isten és az örök élet.

Isten üdvtervében fokozatossan hajtja végre a változásokat, és ő a történelem ura a tettei java még hátravan amikor is visszaálitja a jót és a gonoszt eltávolítja.

Ha bármilyen kérdésed van még szivesen válaszolok az E-mailon keresztül.

2009. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehéz a kérdés, és különböző vallások - filozófiák - kölönféleképpen látják. Az első hozzászólás Bibliára épült vallások szellemében íródott. A Biblia előtti korszakból származó felfogás szerint - én ezt követem ezért erről írok - Jézus a helyes utat mutatta meg, az önzetlenség, a mindent és mindenkit átfogó egyetemes szeretet útját - PL. Ellenségeteiket is szeressétek. A verebeket se bántsátok. Ne mészároljátok le az állatokat, ne egyétek a húsukat, ne is szenvedtessétek azokat. Ne üldözzétek egymást a vallásuk miatt, majd Isten kinyilatkoztatja az igazságot, amikor jónak látja.

Sajnos őt megölték, követőit üldözték, halállal fenyegették ezért ők az írásaikat elrejtették. Ha ezeket követte volna az emberiség, akkor talán ez meglátszana. De úgy látszik, az emberiség még nem volt megérett erre. Majd talán legközelebb.

2009. máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,így már világos.Mivel én nem vagyok vallásos valószínűleg nem is leszek a problémám ott volt hogy még a vallást magyarázó könyvekben sem találtam erre választ,vagy a körítésben nem láttam a fát az erdőben.
2009. máj. 2. 07:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem találom nehéznek a kérdést. Vallási vezetők befolyása nélkül, a Biblia lapjait olvasva egyszerűen megérti az ember mi is a váltságdíj, s mit tett Jézus az emberiség megváltásával. Ami persze, nem kell hogy törést okozzon az emberiség életében.
2009. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus isteni mivoltában

nem tartotta Istennel való egyenlőségét olyan dolognak,

amihez föltétlenül ragaszkodjék,

7inkább szolgai alakot öltve

kifosztotta önmagát

és hasonló lett az emberekhez:

külsejét tekintve olyan volt, mint egy ember.

8Megalázta magát

és engedelmes lett mindhalálig,

mégpedig a kereszthalálig.

9Ezért Isten fölmagasztalta

és minden mást fölülmúló

nevet adott neki:

10Jézus nevére

hajoljon meg minden térd

a mennyben, a földön

és az alvilágban,

11s minden nyelv hirdesse

az Atya dicsőségére,

hogy Jézus Krisztus az Úr!

Fil 2,6-11

2009. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Jézus visszaállította a kapcsolatot az Isten és ember közt. Hidat épített a szakadék fölé, amelyet a bűn ékelt Isten és ember közé. Ez a megváltás. Az már minden ember saját dolga, hogy elfogadja -e a megváltást, vagyis végigmegy-e ezen a hídon, vagypedig messziről elkerüli.
2009. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!