Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudod a rossz munkahely...

Hogyan tudod a rossz munkahelyi légkört elviselni? Ha kirekesztenek meddig lehet így dolgozni?

Figyelt kérdés

Köszönöm a válaszokat. Hát a mai napom az katasztrófa volt. Bementem dolgozni, az irodában 4 íróasztal van összerakva, így ülünk. De abból a 3 nem is szólt hozzám. Együtt mentek ki cigizni ilyesmi. De szó szerint mondom, hogy egy mondatuk nem volt nekem. És a legjobb a dologban, hogy mindhárom olyan, hogy ha valami ügyintézői hiba van, akkor csak annyit hallok hogy ki volt ez a hülye vagy ki ez hülye xy ügyintéző. Ráadásul még azért rossz, mert kb. 15-en vagyunk az irodában. De én a végén, a sarokban ülök, és tényleg csak velük tudok a nap 8 órájában kommunkikálni persze ha tudnék. Lehet bennem van a hiba, én próbáltam velük azért beszélgetni, de akkor is azt látom, hogy flegmán válaszol és utána ránéz a szembe ülőre és vágja a pofát.

Ilyenkor mit lehet tenni?

És a legjobb, hogy tudom tényleg nem adtam rá okot úgy érzem. Senkinek nem tettem alá, egyszerűen a pofa. Nem tartozom a pletykásak közé.

Ezt így sokáig nem lehet dolgozni, nagyon nehéz viszont a mai világban új munkahelyet is találni, a válságban.

Ezért félek felmondani. Ha pár hónapig nem dolgoznék, azért éhen nem halnánk, annyi tartalékunk bőven van de így sokáig nem lehet dolgozni. Amikor egy csomó a gyomra az embernek és úgy kell bemenni dolgozni, hát és tudod hogy az idegeid na mindegy is.

A vicc, hogy epilepsziás is vagyok, szedek rá gyógyszert, így nincsen rohamom, de az ideg, a stressz akármikor rohamkiváltó lehet.


2010. márc. 1. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Azért valami oka csak van,ok nélkül nem csinálnak ilyet,pláne hosszú távon..mióta van ez?
2010. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%

Ez nem túl jó helyzet. :( Figyelj, próbáld magad érdekessé, titokzatossá tenni, de ne te keresd velük a kontaktust, várd meg, míg ők kezdenek érdeklődni utánad.


Pld. egy tipp: Telefonon beszéld meg valakivel, hogy rendeltek színházjegyet, és az orruk előtt beszélj. :) Tuti, h valamelyiknek felkelti az érdeklődését, hogy mit néztek, hol nézitek, stb.. és elkezd ő is érdeklődni (nyitni) irányodba.

2010. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is találkoztam már olyan emberrel,aki alapból teljesen más stílusú volt,mint én,és ha szóltam hozzá,flegmázott,ha mondtam valamit,vágta a pofákat,és a szemembe röhögött,meg fogta a fejét.Egyszerűen nagyképű volt,flegma,és nem bírt engem.Így mutatta ki,hogy nem vagyok számára szimpatikus.Egy idő után a köszönésen kívül már nem is kommunikáltam Vele,és tudod,nagyon jó érzés volt,hogy nem kell pitiznem...Persze,ez nem munkahelyi történet,és Neked muszáj szólnod Hozzájuk,de sajnos el kell viselned.Kerüld a társaságukat,és nyiss más emberek felé.Biztosan van olyan ember a melóheylen,aki szimpatikus.Aki nem klikkesedett,hanem önálló ember önálló gondolatokkal.Nah,légy bátor,és próbálkozz másfelé!Nem szégyen odamenni másokhoz,aki mer,az nyer!Én úgy látom,kevés az önbizalmad,és zárkózott vagy.Én is ilyen vagyok,de egy idő után rájöttem,hogy változnom kell,mert ha nem,akkor egyedül maradok.

Sok sikert,kitartást,és ne add fel az állásod pár flegma tyúk miatt!Mindig gondolj arra,hogy TE legalább nem vagy olyan ostoba pi..a,mint ők!Viszont a hozzáállásodon is változtass,légy keményebb,és keress más társaságot,muszáj lesz,ha jól akarod érezni magad!(A nőkkel tényleg borzalmas együtt dolgozni nőként..)

Remélem,segítettem valamennyit!

2010. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazándiból ma kerültem át egy másik részlegre. A régi helyen nagyon jó volt, ott nagyon jó volt a társaság. A mellettem ülő csajjal már ott dolgoztunk együtt, ott nem ilyen volt. De itt (aki vele szemben ül őt ismerem már a melóból korábban is ilyen volt) szerintem ő az akinek nagyjából ezt köszönhetem. De aki velem szemben ül ővele még sosem dolgoztam igazándiból nem is ismerem és sajnos

pont a fent említett hölgynek köszönhetően szerintem azért ilyen.

Valóban nagyon magamnak való vagyok, nem igazán vagyok a tipikus társasági ember, azért biztosan nem fogok nekik ny..ni, hogy megkedveljenek. Az nem én vagyok . De valami megoldás muszály lesz, mert így sokáig nem mehet. Sajnos sosem voltam az a tipikus tárasági ember, de nem bántottam senkit. Nem állítomm, hogy tökéletes vagyok, de azért ezt sem érdemeltem ki.

Köszönöm a választokat.

2010. márc. 1. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Én tök jól el tudnék lenni a helyedben, bár ez gondolom az ember típusától függ.


Most minek velük beszélgetni? Beszélgess a barátaiddal, vagy a férjeddel/élettársaddal! Csináld a dolgod, és pihenésképpen néha netezz!


Szerintem ha szereted a munkád, simán el lehet lenni beszélgetés nélkül. Főleg ha van zene!


Vagy ha ravasz vagy csináld azt, hogy bedugsz a füledbe egy fülhallgatót, mintha zenét hallgatnál, de igazából nem hallgatsz semmit, és akkor hátha egymás között beszélnek rólad, és megtudsz valamit.

2010. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, próbáltam már de sajnos nem pont azért raktak ide, mivel átszervezések végett itt van már munkatapasztalom, a régi részlegen már más természetű munkával foglalkoznak.
2010. márc. 1. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyel te is paraszt veluk. Ilyen helyen altalaban az szokott lenni, hogy a hulye paraszt valakinek a valakije es azt hiszi magarol, hogy o valaki, pedig egy senki.
2010. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
figyelj, te beszélgetni mégy a munkahelyedre vagy dolgozni? Már ne haragudj, nehogy még te legyél a megbántott mert te nem akarsz a munkádra koncentrálni hanem elcseverésznél a többiekkel...
2010. márc. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek meg vannak keseredve...
2010. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!