Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarázzátok el nekem,...

Magyarázzátok el nekem, kérlek, mi az, hogy "niyya"?

Figyelt kérdés
Előre is nagyon köszönöm!

2015. jún. 24. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia 12:41-es hozzászóló!

Természetesen ezeket én is megtaláltam már, hiszen először keresgéltem, mielőtt feltettem a kérdést.

Ez nem magyarázat, csak 2 link beillesztése, én pedig kifejezetten magyarázatot kértem, azt szeretnék kapni.

Aki ért valamit az iszlám valláshoz, talán el tudná magyarázni.

2015. jún. 24. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sem magyarázat lesz csak egy ötlet. Próbáld meg úgy feltenni a kérdést, hogy kimondottan muszlimok válaszát kéred, hátha úgy előbb kapsz magyarázatot.

Vagy add meg kulcsszavaknak hogy iszlám, muszlim, niyya...stb.

Szívesen segítenék, de még "kezdő muszlim" vagyok. Ha semmiképp nem kapsz itt választ akkor kérdezd meg az iszlam.com szerkesztőit. Ott egész biztosan tudnak neked segíteni. :)

2015. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
most láttam, hogy a kulcsszavak már megvoltak, bocsi ^^"
2015. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha időközben mégis megtudnád, hogy mit jelent, nagyon örülnék és megköszönném, ha megírnád!
2015. jún. 24. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
muszlim vagyok én is de nem tudom miről van szó. Én is kíváncsian várom a válaszokat.
2015. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:-)

Én nem vagyok muszlim, csak kérdezem.

2015. jún. 24. 20:22
 8/11 A kérdező kommentje:
نیّة
2015. jún. 24. 20:31
 9/11 anonim ***** válasza:

a 3-as és 4es hozzászóló után írtam, hogy "én is". :)

Utánanéztem picit. A fordítások szerint ez egy szándék: a szívben: Allah útjára való (jó) cselekvési szándék. Bocs a béna fordításért. Hátha közelebb visz a megoldáshoz.

2015. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, hogy amiatt írtad, hogy "te is", csak gondoltam, hogy akkor én is jelzem, hogy velem mi a helyzet. :-)


Köszönöm a fordítást - mi is próbálkoztunk (plusz a google fordító. :-))


Egyébként erről mi a véleményetek:

Semmit nem tudok a muszlim vallásról. Ma úgy ébredtem, hogy jó sokat álmodtam, az álmomban szerepeltek nagyon vastag könyvek és az egyiken szerepelt ez: "NIYYA". Sosem hallottam korábban ezt a kifejezést, nem is tudtam hova tenni. (Inkább más nyelvre tippeltem, nem arabra.)

A neten a kereső segítségével értem el olyan oldalakhoz, ahol kiderült, hogy a niyya kifejezést a muszlimok használják és próbáltam erről olvasni, de annyira nem tudok angolul, hogy "szépen" lefordítsam.


Ha van véleményetek ezzel (álom + niyya) kapcsolatban, kérlek, írjátok meg, akár privát üzenetben! Köszönöm!

2015. jún. 24. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!