Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le a másikat...

Miért nézik le a másikat munkája miatt, vagy úgy alapból?

Figyelt kérdés

23 éves leszek, és sajnos ahol alkom nincsen lehetőség, hogy ott helyezkedjek el, ahol szeretnék. Középszintű végzettséggel takarító vagyok egy olyan üzletben, ahol velem együtt 6-an vagyunk. A munkatársaim állandóan lenéznek, nem jutok eszükbe, és kihagynak olyan dolgokból, ami nekem nagyon rosszúl esik. Nem mondanak el semmit sem, csak ha rákérdezek, nekem semmi nincsen megengedve, ami nekik igen (a saját mobilkészülékükön telefonálgathatnak, az üzletién hívják az ismerősüket, és teadélutánt tartanak, ha valamilyen akciós vagy kedvezményes cucc van, nekem nem szólnak). Viszont, ha önnálósulni szeretnék, akkor rögtön lehurrognak, és visszarántanak, hogy ezt nem tehetem meg, meg azt nem (pl, olyna mocsok van az üzletben, hogy nem moshatok fel csak egyszer, mert ne használjam az üzlet terhére ennyiszer a dolgokat, ugyanígy a söpréssel is ezt mondják, hogy heti egy söprés, meghogy koszos minden, de nem vehetek le semmit, mert magas lesz az üzlet költsége, stb.).

Már hülyének érzem magam, hogy mindenért szólnak, nyílvánosan megaláznak, de ha visszaszólok (mint azt legutóbb is tettem), akkor még én vagyok lehurrogva, hogy örüljek, hogy dolgozhatok.

Akikkel együtt dolgozom, közöttük akad, tőlem fiatalabb, és akad egy pár évvel idősebb is.

Felmondani nem mondok fel, mert itt ez az egyetlen munka van, ami még akad, lesz az esküvőm is, és arra is kell a pénz. 4 órában dolgozom, és kb. 40 eFt-ok kapok.


Véleményt szeretnék kérni! Előre is köszi a válaszokat!


2010. márc. 2. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
akik így viselkednek, azok borzasztóan neveletlen emberek! ráadásul az üzletpolitika sem a legjobb, ki megy be szívesen egy koszos üzletbe??? de ez nem a Te bajod, szorítsd össze a fogad, bírd ki, és közben nézegess más munkahely után, hátha akad! nem tudsz az ilyen emberekkel igazán mit kezdeni...
2010. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rájuk! ne foglalkozz azzal, hogy ők mit tesznek vagy mit csinálnak! a munka az munka, mégha csak az is lenne a feladatod, hogy wc-ket tisztits egész nap! tisztességesen keresed meg a pénzed és nincs is ezzel semmi baj! Tudod, én dolgoztam szoláriumban és ott is egy csomóan engem is lenéztek vagy, ahogy te mondod semmibe néztek! oda dobták a pénzt nekem, nem köszöntek stb..., csak azok az emberek azt nem tudták, hogy én fősulira járok és, hogy nagyobb valaki leszek, majd pár év múlva, mint bármelyikük! Nem kell velük foglalkoznod! tudod én ha most már ilyen helyzetbe kerülök (bár már nem ott dolgozom), és esetleg szó szót követ, akkor megkérdezem tőlük, hogy ha nem lennének parasztok, akik a mezőgazdaságban dolgoznak, mit ennél? ezt is lenézik, pedig ezek az emberk azok, akik ellátnak bennünket élelemmel (zöldségek, gyümölcsök, állatok, mármint hús stb...) Ha mindenki gazdag lenne, ki dolgozna? Ki sütné meg a kenyeret, ami szinte a legfontosabb élelmiszer, ha más nem is lenne!? Ha nem lennének kukás emberek, akkor ki szállitja el a szemetet? Vagy a szippantós emberek, akik a szennyvizet viszik el? ez mind munka! nem kell senkit lenézni érte! sőt! fel a fejjel, ne foglalkozz velük, nem rájuk van szükséged, hanem a pénzre, amit megkeresel ezzel a munkával, hogy tudj egy új élethez kezdeni! Jah, és gratulálok a házassághoz!
2010. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsi hol van ez a bolt?
2010. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és a gratulációt is. Megpróbálok más lenni, mint akinek gondolnak, aki valóban én vagyok. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 2. 12:56
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem szeretném híresztelni a dolgot, ezért nem mondom el, hogy hol van, és mi a neve. Bocsi, de tényleg nem akarom, nem azért mert hazudok, mert magamnak nem akarok ezzel bajt!

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 3. 10:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

te egy értelmes, kedves ember vagy, a helyesírásod is tök jó :)


ez egy félállás, kezdj el a maradék idődben más munkákat is megpályázni. ha úgy érzed, elítélnének a jelenlegi munkád miatt, akkor hagyd ki az önéletrajzodból.

2010. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, és nagyon surmók ezek az emberek, ne is foglalkozzál velük.


velem diákkoromban viselkedtek így. volt vagy 8 elemije (ami önmagában nem szégyen egyébként), a lábát az asztalon tartotta, és ha bármikor megszólaltam, ilyet modnott: neked nem oszttotak lapot. nem volt hajlandó a nevemen szólítani, csak mókusnak stb. és nem egy hétig dolgoztam ott, sokáig. és ez egy távközlési cég volt.

2010. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Sajnállak, tudom milyen rossz érzés ez, de lehet nem rég vagy még ott, idő kell amíg felveszed a ritmust, már mint ahogy ők dolgoznak meg ilyenek. Kell egy pár hónap, amíg te is tudhatol úgy viselkedni mint a többiek, egy munkahelyre be kell szokni ,illeszkedni, és kell egy rangidő, meg próbáld azt kimutatni, benned is meg bízhatnak! (Az van nehogy egy fiatal, egy új jobban dolgozzon már mint ők!? mert velük akkor mi lesz?)
2010. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!