Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírom...

Mit csináljak, ha nem bírom elviselni a lakótársam életmódját?

Figyelt kérdés

Na szóval, a helyzet a következő:

Most fogok végezni az egyetemmel, közben dolgozom egy reklámszakember mellett kezdőként. Ugye albérletben vagyok, mert még saját lakást nem tudok venni egy jó ideig. Eleinte én laktam egyedül a lakásban, aztán kerestem valakit, hogy osztozzam a költségeken. Találtam 1 éve egy jófej csajt, már az elején egy beszélgetés során közölte, hogy ő leszbikus, ne érjen váratlanul, ha felvisz magához valami lányt. Kezdetben nem is érdekelt, mondom jó, nem égeti fel a lakást, rendet rak, nincs vele semmi gond. Közben haverok lettünk, mert ugye jobb, ha jóban vagyok azzal, akivel együtt lakom. Mostanában viszont egyszerűen megőrjít, "elzüllött" vagy nem tudom, minek nevezzem, de mindig piál, meg összevissza cigicsikkek hevernek az erkélyen, meg ilyenek. Arról nem is beszélve, hogy felhozza a meleg barátait, akik ilyen leszbi partikat csapnak a lakásban. Eddig ez nem volt jellemző, de mostanában egyre többször előfordul. Még ha szolidan csinálná, azt mondanám, oké, de kicsit meglep, mikor hazamegyek és látom a nappaliban hiányos öltözetben egy lánnyal "szórakozni", miközben arra hivatkozik, hogy azt hitte, később jövök haza. Finoman megemlítettem neki, hogy én kedvelem, semmi bajom azzal, ha felhívja a barátait, de ez ne rendszeres legyen és ne csináljanak olyat se a nappaliban, se máshol, amit a hálószobában kéne elintézni. Anyám is így kiborult, hogy úristen, te kivel laksz együtt(én meg jól lehurrogtam, hogy ne legyen intoleráns), de már kezd nekem is elegem lenni. Én nem akarok elköltözni, mert tök jó a lakás, kényelmes, nagy, közel van mindenhez, de most neki sem mondhatom, hogy "bocs, menj már el, mert zavar az életmódod", meg nem akarok vele kiszúrni, hova menne. Már beszéltem vele, de nem változtat. Ilyenkor mit lehet tenni, ha zavar a lakótársunk?

22L


2010. márc. 2. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig el kell zavarni. Te hívtad oda Őt, szóval neki is kell mennie. Oldja meg, hogy hova megy.
2010. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan te küldheted el, és hamarosan tedd is meg. Ha nem akar, akkor is. Szépen összeszeded a cuccát ha nem változik és kipakolod az ajtó elé. A kulcsot meg elkéred tőle. Ha nem akarja odaadni zárcsere. Ne tegyen már tönkre, amikor te normális életet élsz. Adtál neki szabadságot, de hogy rendszert csináljon belőle, az azért már sok.
2010. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ez nagyon kemény megoldás. Úgy értem, nem rakhatom ki csak úgy szó nélkül. Eleinte tök jól megvoltunk, amíg nem kezdte ezeket a dolgait. Ha ezeket befejezné, nem lenne semmi gondom. Vagy beszélgessek el vele, hogy van-e valami problémája és azért iszik-e? Jó lenne, ha megint "normális" lenne, úgy értem, nem lenne hanyag, meg nem hívna fel oda mindig mást és enyelegne vele nyilvánosan.
2010. márc. 2. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Az intolerancia teljesen normális, természetes reakció. Attól még, hogy korunk ideológiája ezzel szögesen ellentétben áll, a homokosság nem lesz természetes dolog, ahogy az se természetes dolog, hogy valakinek fél lába van.

Normál esetben sajnálom az ilyen embert, és együttérzek vele, no de ha ez az ember visszaél ezzel, és rendszeresen az orrom alá dugja a csonkját, hogy nézzem, szagoljam, akár akarom akár nem, hát úgy rúgom ki, hogy nyekken. Ugyanez alkalmazható a leszbi lakótársra is.

2010. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hmmm. Hol laksz? Majd szolj ha lesz a következő lezbi buli, megyek én is! Majd megnevelem a lányt, kis angyalka lesz.
2010. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig ha a beszélgetés nem vezet sehová bizony ki kell tenned!

Én ugyanígy jártam.Csak annyi különbséggel,hogy én Angliában bérelek egy 3 szobás lakást.Egyszer írtak nekem,hogy nem tudnék-e segíteni ,hogy szobát találjon itt kint.Gondoltam fél évre kiadom az egyik szobát,hisz üresen állt amúgy is,és valamennyit csökkenne a lakbérem általa.Több levelezés után megegyeztünk abban,hogy előbb fél évre adom ki,és ha tudunk egymás mellett éni akár tovább is.Persze hozzá kell tenni,hogy végig azt mondta,hogy férfi létére szereti a rendet,csendes ember,mert csak dolgozni akar.2 hétig semmi gond nem volt.Végül kiakasztott,mert volt,hogy 1 hétig nem fürdött,ugyanabban a ruhában ,zokniban volt éjjel-nappal.Attól függetlenül,hogy már az elején mondtam,hogy nem érdekel ha bagózik de a lakásban szigorúan tilos.De már befulladtam a cigi füstől mert mindig cigizett a szobában.persze ha szóltam letagadta..A rend fogalmát nem ismerte,mert ha főzött,sose rakott maga után rendet..Végül is a párom először finoman elmondta,hogy ez így nem jó,nem ezt beszéltük meg.Neki állt feljebb,hogy mit képzelünk mi,hogy kioktatjuk...Még egyszer szóltunk,hogy legalább ne bagózzon,de mintha nem is mondtuk volna.Többször mondtuk,neki,hogy inkább keressen másik szobát,mert innen mennie kell,ha nem változik meg.nem érdekelte mit magyarázunk.(volt,hogy röhögve hátat fordított nekünk)Így egy napon összeszedtük a holmiját,és kitettük az ajtó elé.Nagyon meglepődött.Először kérte,hogy fogadjuk vissza.Nemet mondtunk,hisz többször figyelmeztettük hiába.Majd jött avval,hogy ránk veri az ajtót.Erre a párom mondta neki,hogy ha tettlegességre fajul,ő védekezni,és védeni fog engem is.Ha zaklat minket akkor az angol rendőrséggel lesz problémája mert ki fogjuk rá hívni..Hál istenek erre nem került sor,mert elment.Azóta se hallottunk róla..

De annyira csalódtam az emberekben,hogy azóta se vagyok hajlandó kiadni senkinek a szobánkat..(ráadásul nagyon olcsón adtuk ki)

Szóval kedves kérdező.Szerintem a te esetedben sem lehet szó már arról,hogy beszélgessetek,Hisz az már megvolt,és semmi értelme..Ha nem dobod ki,a végén a te idegeid mondják fel,és még azt is meg fogod kapni,"hogyha nem tetszik el lehet menni"...ne várd meg,Dobd ki

2010. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!