Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Híres emberek akik éltek...

MuSky kérdése:

Híres emberek akik éltek valamilyen tudatmódosító szerrel?

Figyelt kérdés

elsősorban művészekre, írókra, fizikusokra vagy akár a társadalom tudományokban nagyot alkotókra gondolok.


pl:

Arthur Rimbaud és az Absinthe(fehér ürüm)

Sigmund Freud és a kokain


ilyen példákat tudnátok még írni nekem ?



2015. jún. 25. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Csáth Géza ópium.
2015. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az összes költő, író, destő stb.


A legtöbb alkoholista, aztán jönnek a nemi betegek és drogfüggők (ópium, kokain, lsd, meszkalin - ki mit szeret).


Ady- alkohol, Mikszáth - dohány, alkohol, Van Gogh - alkohol, Picasso: mind a három korszakában külön-külön féle drogot szívott (a pénzétől függött mit, a fogyasztott drog jellemzően kötődik a stílusaihoz - kék, rózsaszín és kubista), de ha beírod a keresőbe a kulcsszavakat, tuti kilistázza nagy tételben!

2015. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kosztolányi Dezső: ópium, morfium, nikotin, alkohol, antropirin, válium.

Hunter S. Thomson: szinte minden, amit el lehetett érni.

Lewis Carrol: Meszkalin.

Krúdy Gyula: alkohol.

2015. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

antropirinről még nem is hallottam pedig azt feltételeztem magamról jártas vagyok a témában.

2015. jún. 28. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Az antropirin a csattanómaszlag, a bolonditó beléndek és más egyébb növény alkoidja, erős deliráns szer. Kosztolányi a Mérgek litániája című versében említi, ahogy az összes többi általa kedvelt szert.

Egyébként az abszint nem egy különszer, és tévhit az, hogy a fehérürömben lévő tujonnak bármiféle nagyobb hatása lenne az idegrendszere.

2015. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
áh értem ezek szerint az abszint nem volt igazi hallucinogén, csak szimbolikusa kvázi a múzsájuk
2015. jún. 28. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!