Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megfordult már a fejedben,...

Megfordult már a fejedben, hogy kipróbálsz valamilyen tudatmódosító szert?

Figyelt kérdés
Vagy már próbáltál is valamit?
2015. márc. 8. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokat olvastam mostanában a flow-élményről, ezért nagyon szívesen kipróbánám felügyelet mellet a pszilocibént, ha megfelelő hangulatba kerültem előtte.


Fiatalkoromban természetes úton is megvolt az az élmény, de volt egy fal, amit nem tudtam átlépni. Talán ez a természetes, függőséget nem okozó gomba segítene benne.

2015. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hi, jó, hogy írtál és a flow élményeket említetted ..


hogy más is képben legyen, illetve Neked, hogy továbbra is menjen a dolog bármiféle cucc nélkül, csak úgy természetesen:

A flow olyan állapotot jelent, amikor az ember teljesen elmélyül abban a tevékenységben, amit csinál. A koncentrálás és a kontroll érzése ekkor nagyon magas, és úgy érzi, mintha egy energiabomba lenne, mintha a mindennapi problémák megszűnnének, a gondjai háttérbe szorulnának. Az időérzékelése is megváltozik, mert úgy érzi, mintha állna az óra. Bármilyen tevékenység kiválthatja ezt az érzést: sportolás, művészet gyakorlása, gyerekekkel játszás vagy akár éppen a futószalag melletti munka. Ez azt jelenti, hogy a flow nem a tartalomtól függ, hanem a tevékenység minőségétől. A legfontosabb feladat, hogy legyen előttünk egy konkrét cél. A kihívás sem lehet túl magas, de túl alacsony se, mindig optimális szintre helyezzük. A megfelelő mérték révén lehet a legjobban teljesíteni, és ehhez viszonyíthatjuk a képességünket. Ez azért fontos, mert az eredmény befolyásolja a hogylétünket: ha jól teljesítünk, jól érezzük magunkat, és boldogok vagyunk; ha pedig nem tudunk teljesíteni, rossz hangulatunk lesz, a kudarcsorozat pedig depressziót okoz. A tevékenység közben nem tapasztalunk boldogságérzetet, ahhoz túl erősen koncentrálunk, de utólag létrejön az önmegerősítés, a kiteljesedés és az elégedettség érzése. Akiknek gyakran van flow-élménye, azoknak az életminősége is jobb.

2015. márc. 8. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer majdnem bekapcsoltam a tv-t...
2015. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!