Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Orwelltől mit ajánlanátok egy...

Orwelltől mit ajánlanátok egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
az 1984-et, és az állatfarmot ez két alapmű, de nem bonyolultak, persze ez a szellemi érettségtől is függ, ha az állatfarm esetleg történelmi ismeret hiányában kilóg, a folyamatokat akkor is jól megmutatja, szórakoztató környezetben, az 1984-et én is 15 évesen olvastam el, nem tudtam letenni, nagyon betalált
2015. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

SEMMIT!

Szorri, Orwell nagyon jó, feltétlenül érdemes elolvasni az 1984-et és az Állatfarmot, de úgy vélem, kell hozzá némi "érés"."Tudás". Én úgy vélem, hogy ezen könyvek üzeneteinek jó része még nem menne át.

Ha esetleg mégis elolvasnád az 1984-et, ajánlom utána az Equilibrium meg a V mint vérbosszú filmeket, melyeket érezhetően inspirált a könyv. (Meg az 1984-nek is van filmváltozata)(Slusszpoén, hogy az 1984 főhősét játszó John Hurt játssza a V mint vérbosszú diktátorát :D).

2015. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ezért is írtam ,hogy érettség kérdése, én Orwellt kötelező olvasmánnyá tenném ,de nem mindegy milyen korban, pl a kincskereső kisködmön is hatalmas értékeket hordoz, de egy negyedikes gyerek ló... sem fog belőle érteni
2015. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"orwellt kötelező olvasmánnyá" tudok fogalmazni... szóval egyes műveit
2015. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de fiatal vagy még Orwellhez. Az 1984 minden idők egyik legzseniálisabb regénye, de ha nem tanultál a 20. századról, nem tudsz semmit a totalitárius rendszerek működéséről, akkor nem igazán fogod érteni a művet. Arról nem is beszélve, hogy nagyon lehangoló. Még egy érettebb embert is képes napokig letargiában tartani, hidd el, hogy iszonyatosan rossz kedved lesz tőle. Ennek ellenére mindenképpen érdemes elolvasnod, de egy 4-5 évet várjál vele még.
2015. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Másodiknak van igaza, egy évet várj, és Állatfarm, majd még két év, és 1984. Plusz: a V mint vérbosszúban a kivetítős jelenet Hurt fejével szinte pontos mása az 1984 kezdőjelenetének Nagy Testvérrel, amikor viszont Hurt karaktere nézi őt alulról...
2015. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Lol, miért kéne várnia? Lehet, hogy olyan 15 éves, aki nem értené, de lehet, hogy olyan, aki igen. Barátnőm 10 évesen olvasta az 1984-et, és értette. Ezen pedig utólag ő lepődött meg legjobban, hogy "én ezt 10 évesen értettem? " :D
2015. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan olvashat Orwellt, miért ne értené? Én is 15 évesen olvastam az Állatfarmot meg az 1984-et. Egy 15 éves nem retardált, simán tudja értelmezni.
2015. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mért kell leszólni szegény lányt? 15 éves, azaz most volt nyolcadikos, tehát tanult már a korszakról. Én is ennyi voltam, amikor az állatfarmot olvastam, és képzeljétek, értettem. Attól, hogy fiatal valaki, még nem hülye. Sőt, inkább örülni kellene, hogy nem egy buta pitsa, és egyáltalán hallott már Orwellről.
2015. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem leszólás volt, hanem jótanács! :)
2015. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!