Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Körülbelül melyik évben fogja...

Körülbelül melyik évben fogja meghaladni Magyarországon a romák száma a magyarokét?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kr. u. 2194. év köré saccolták, de ha észre vetted volna mostanába stagnál szóval lehet, h később. (elárulom akk már nem fogsz élni)
2015. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Akkor amikor éhen halnak a romák.
2015. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem várható előre látható időn belül. Szociológusok szerint 2040 körülire tehető a népességen belüli legnagyobb arányuk, ami nagyjából 25-30% lesz. Akkorira 9 millió a várható népesség, ami 2,5 millió embert jelent. Ekkor ők is stagnálni, illetve fogyni kezdenek. (arra már nem emlékszem, hogy a fogyás közben az arányuk csökken vagy növekszik-e [ugye, hogy gyorsabban vagy lassabban történik-e a létszámcsökkenés])


Ez a folyamat már lejátszódott a magyarok esetében is, nagyjából a nyugati világgal azonos időben. Ez volt a '70-es évek vége, '80-as évek eleje, mikor a magyarországi lakosság 10,7 millió főnek felelt meg a mai 9,85-9,9-el szemben. Ez tízévente 250 ezer ember "eltűnését" jelenti. Ezzel próbálnak most valamit tenni, de valahol természetes folyamat sajnos. Mondjuk azért egy biztonságos pénzügyi háttér dobhatna segíthetne.

2015. jún. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Ebben az évszázadban még nem fogja, de a 22. században már valószínűleg igen.


De némely térségekben ez hamarabb végbemegy. Például Észak-Magyarországon (Nógrád, Heves, Borsod) az újszülöttek fele roma és minden bizonnyal az évszázad második felében abszolút többségbe kerülnek a régió népességében.

2015. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

"Ekkor ők is stagnálni, illetve fogyni kezdenek."


Ezt honnan a ************-ból szeded?

Szerinted Afrikában miért nő a lakosság meg Kínában akkor miért volt születésszabályozás???

2015. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Üdv. #5


Ezt nem én szedtem, hanem olvastam szociológiai elemzést, amiben ez állt. Nem én találtam ki, vagy gondoltam, hanem egy elemzést idéztem fel. (nem szó szerint, mert nem mostanában olvastam)


Egyébként gondolható, hogy a szerzője a többi európai népből indult ki. A cigányok néhány évtizednyi tolódásban élnek szerinte. Ezt az életszínvonalat addigra érik el átlagosan. És itt Európában ez a jellemző, hogy ilyen színvonalon ez várható demográfiailag.


Afrikában (szerintem) nem várható, hogy így felfejlődnek, ráadásul ez európaiakkal kapcsolatban értelmezendő. Afrika egy telesen más világ.

2015. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak szőrszálhasogatásképpen: ugye azt tudod, hogy a "magyar" az nem egy etnikum? A magyarországi cigányok is magyarok...
2015. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiről te beszélsz az állampolgárság.....
2015. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes.Ha inzultálják őket nagyon tudják mondani,hogy: azé,me cigány vagyok??

Csak akkor "magyarok",ha bűncselekményt követnek el..

2015. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

"Afrika egy telesen más világ."


Cigányok esetében nem, mert értelmi szintjük, életvitelük közelebb áll az afrikai négerekéhez, mint a magyarokéhoz.

2015. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!