Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti milyen korban, korszakban...

Ti milyen korban, korszakban élnétek legszívesebben (és melyik akkori országban)? A jelent kivéve.

Figyelt kérdés
Azt most ne nézzük, hogy ekkor meg akkor pont háború volt, mert az szinte mindig volt, inkább olyan szempont szerint válasszunk, hogy milyen volt az akkori társadalom, az akkori erények, mindennapi élet stb.

2015. jún. 30. 11:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, és miért pont akkor?
2015. jún. 30. 11:13
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem így jó ahogy van, nem változtatnék semmin.

Egyébként mondjuk az első században jó lehetett azoknak, akik találkoztak Krisztussal :)

2015. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Az egyiptomi piramisok építése idején Egyiptomban. Így megtudnám milyen célt szolgáltak, vagy hogyan készült a Nagy piramisban az ezred milliméteres pontossággal megmunkált gránitkamra. Valamint megismerném az emberiségnek azt a történelmét amiről csak annyit tudunk biztosan ami tárgyi emlékek (pl. piramisok) fennmaradtak róla. Megtudnám hogy van-e közük a Marson látható piramisokhoz. A fennmaradt tárgyi bizonyítékok szerint fejlettebb civilizáció volt az mint gondolnánk.

Persze aztán visszajönnék a jelenbe.

2015. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
500 körül, hogy megtudjam az igazi magyar őstörténetet. Illetve, hogy hogyan éltek. Milyen volt az akkori többi nép élete, kikkel álltunk kapcsolatban. Aztán szintén visszajönnék a jelenbe.
2015. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
500as évek én is a magyar történetét néznem meg aztán középkor megpróbalnam a lengyel magyar barátságot meg jobban megerositeni aztán 1914 meg akadályozni az 1. Vh-t // egyéb események csak telorol vagyok//
2015. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyikben sem élnék, de kipróbálnám némelyiket egy időutazás adta lehetőségből. Az 1800-as évek közepe vonz leginkább, tetszenek az akkori ruhák, nagyon elegánsak, de abban az időben már elhagyták a kényelmetlen fűzőt és az abroncsot.

Tetszik a romantikája, elég volt, hogy a férfi adjon egy csókot a nő nyakára, vagy homlokára, vagy épp csak átölelje, és ettől már felpezsdült a vérük. (manapság ilyen bármelyik disco-ban megesik, még több is) Tetszik, hogy a nőknek nem lógott ki mindenük, ezért még sokkal izgalmasabbak voltak, volt értékük.

Nem vagyok prűd, nem öltözök nyakig garbóban nyáron, de kíváncsi lennék, hogy abban a korban valójában mit ért egy nő és mit kellett tennie azért, hogy beleszeressen egy férfi. Talán Angliát próbálnám ki.

2015. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Crisopher ***** válasza:
100%
'50-es évek Amerikája. Az a korszak nagyon vonz, és mindenképpen megnézném.
2015. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, de néhányan félreértettetek, nem időutazásra vagyok kíváncsi, azt bárki szívesen kipróbálná, hanem arra, hogy ha választanod kell, mikor élnél és a jelent nem választhatod. (Btw én is a 19. századi Angliát választanám, főleg a század második felét)
2015. jún. 30. 12:29
 9/17 justaboutto válasza:
100%
Az világháborúk alatti hinterland életre lennék kíváncsi mondjuk Angliában vagy Franciaországban.
2015. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Krisztusos tetszik :D én is szívesen találkoztam volna vele :D

Alig tudok választani, ami azt illeti mindegyik korban éltem volna, még ha egy kis időt is, hogy bepillantást nyerjek úgy mindenbe az adott korral kapcsolatban. Sajnos, amit a tankönyvekből és egyéb forrásokból tudunk, rettenetesen kevés. Mégis, azt hiszem, a legszívesebben a sötét középkornak nevezett történelmi időszakban éltem volna. Mert nagyon érdekel, milyen halálelméleti (nem tudom, van-e ilyen szó xdd) felfogások voltak akkor. Angliában, természeteseten és úgy, hogy én mentes lennék a kivégzéstől, szóval én halhatatlan lennék, mert azért ha belegondolunk, abban az időben igen csak nagy félelmetes öldöklések voltak. Illetve, a reneszánsz Itáliában is szívesen éltem volna, hogy megismerjem azt a sok tudományt és elméletet, meg a művészet... szóval, az az egyik legszebb művészettörténeti korszak, így vétek lenne kihagynom :D

És hogy még mindig legyen valami, szívesen bekukkantanék a 1920-as évek Amerikájába is :D Leginkább a zenék és a divat miatt :)

2015. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!