Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre költözöm, és kicsit...

Külföldre költözöm, és kicsit félek. Van rá okom?

Figyelt kérdés

Most végeztem el az anglisztika alapképzést az egyetemen, és októberben fogok kiköltözni a Ír-szigetre. Még nem tudom, hogy Észak-Írországban vagy az Ír Köztársaságban telepedjek le, de a kettő között jó átjárás van, szóval lényegében mindegy. A problémám az, hogy nagyon félek. Hosszú ideje erre gyűjtögetek, kb. 1500 euróm lesz októberig, és félek, hogy ez nem lesz elég, mert nem fogok munkát találni és elfogy a pénz.

Angolul folyékonyan beszélek, de rendes munkatapasztalatom csak kb. 2 hónapnyi van összesen, mert 2 éve nyáron egy étteremben dolgoztam. Utána viszont már nem kaptam munkát sehol, azt leszámítva, hogy maszekban fordítottam, de azt önéletrajzba nem nagyon tudom beleírni, és nem is hiszem, hogy sok hasznát venném kint. Kezdetnek egy szobát szeretnék bérelni, és bármilyen minimálbéres munkát el fogok vállalni, amit nem feketén kell csinálni. Hosszú távon pedig azt tervezem, hogy kint elvégzek egy mesterképzést, de ehhez ugye előbb pénz kell.

Egy csomó ismerősöm szerint fölöslegesen stresszelek, mert sokkal több esélyem van kint boldogulni, mint sok más magyarnak, akik nulla nyelvtudással kiutaznak, de én azért mégis félek, még sohasem voltam külföldön munkavállalás céljából, és még sosem tartottam el saját magam (kolit leszámítva, de onnan is hazajártam hétvégére). Van kint egy ismerős ír család, ha nagyon gáz a helyzet, hozzájuk fordulhatnék, de szeretném, ha nem lenne szükség rá.

Elsősorban kint élőktől (Írország, Észak-Írország vagy akár az UK többi része) kérdezem, hogy mik a kilátásaim?



2015. júl. 1. 15:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem, hogy ezen a nyáron nem tudok elmenni rendes munkát keresni, mert az unokahúgommal vagyok napközben, akit nyárra nem tudnak hova tenni a tesómék, mivel nincs bölcsi. Pénzt kapok érte tőlük, de ugye önéletrajzban megint csak nem sokat érne, mert tudtommal kint csak megfelelő végzettséggel foglalkozhatok hivatalosan gyerekekkel.
2015. júl. 1. 15:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Két ismerős dolgozott Dublinban, nem panaszkodtam arra, hogy ne lenne munkájuk és Te sokkal képzettebb vagy, mint ők voltak akkor. Ők csak némi nyelvtudást tudtak felmutatni.


Én Angliában voltam kint (London) és kis angollal könnyen lehet munkát találni. 7 hónapig éltem kint, családi okok miatt jöttem vissza. Nagyon könnyű Londonban munkát találni, pláne ha vki jól beszéli az angolt. Személyes tapasztalat. És nem a munkahelyeidet nézik, hanem adnak esélyt, hogy kipróbáld magad, pl. próbanap formájában. Ha más nem, étteremben tuti tudsz majd dolgozni, de gyanítom, a Te angoloddal, hamar feljebb kerülsz majd.


Javaslom, hogy a facebookon keress rá ilyan oldalakra. Segítség Anglia, angliai munkák, egyesült királyság stb. Egy rakás van (én Angliára voltam specializálódva), de keress rá írekre is. Ezekben a csoportokban én rengeteg segítséget kaptam, kezdve azzal, hogy hol keressek munkát, tesznek fel konkrétumokat is, folytatva olyanokkal, mint hol nyissak bankszámlát, hol találok ajó angol könyveket... :) Nagyon segítőkészek tudnak lenni a kinti magyarok.


Sok sikert! :)

2015. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Facebookot nem használok, úgyhogy az kiesik. Észak-Írország felé jobban hajlok, de arról sokkal kevesebb infót találtam magyarul, mint a köztársaságról. Mindenki, aki az UK-ba megy, Londont vagy más dél-angliai várost céloz meg.

2015. júl. 2. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!