Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Németországban élni?

Milyen Németországban élni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, legfőképp fiatal 15-25 éves, aki kint él Németországban? Milyen ott az élet? Megéri kiköltözni? 18 vagyok, még gimibe járok, szeretném jövőre ott befejezni bajor területen és kint továbbtanulni, élni.
2015. júl. 9. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Gut.


Ein deutsch

2015. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg bővebb választ valaki?
2015. júl. 9. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsönek félig-meddig igaza van, jó itt élni.


De mindenféle végzetttség nélkül nem igazán van sok esélyed.


Ha kiköltözöl, akkor itt elöször is a nyelvet kell nagyon jól tudni ahhoz, hogy tanulni tudj. A legtöbben akik ide jönnek iskolába, egy évig a nyelvet tanulják csak, anélkül nem képesen az iskolai munkában részt venni.


Itt Bayernban a gimnáziumok nem könnyüek, még ha meg is lenne a nyelvtudásod, akkor is valószínüleg legalább 1-2 évet vesztenél, mire érettségire tudsz menni. Itt ugyanis az érettségihez két nyelvet kell tudni (a németen kivül természetesen), és igen sok tárgyból az utolsó két e´vben már emelt szintet kell végezni.


Emellett felmerül még az a kérdés, hogy a megélhetésedet hogyan akarod megoldani? Mert a lakbér, kaja, rezsi, utazás nem olcsó, ezenkivül a tanszereket is be kell szerezned, ami szintén nem kevésbe kerül.


Ha megvan az érettségid, akkor még mindig kérdés, hogy hogyan tudsz továbbtanulni, mert itt egész más az egyetemi rendszer, mint Magyarországon.


Amennyiben biztosítani tudod ezeket a feltételeket és vállalod az egy-két év vesztését, akkor mindenképpen megéri, mert az oktatás is jobb, meg az emberek/társadalom is.

2015. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Gimit itt befejezni kabe eselytelen, nem is ertem hogy jutott eszedbe. Az egyetem megoldhato, de ahhoz nyelvvizsgat kell tenned ami nem konnyu, valamint valahogy meg is kellene elned.


Ettol jobb taktika otthon tovabbtanulni egy keresett szakon, nehany evet dolgozni, es tapasztalattal kijonni.

2015. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hallottam, hogy a nagyvárosok, fejlettebb területek környékén nagyon meg kell válogatnod hol és hogyan élsz, mert nagyon drága az élet (főleg a lakhatás). Más területen, vidéken azért jobb a helyzet.

Egyébként pont idén költözött át Ausztriába egy rokonunk Észak-No-ból. ~56 óta kint él, már nyugdíjas, de annyira drága lett már ott nekik lakni, hogy öreg fejjel szedte a sátorfáját.

Egyik volt osztálytársam is kiköltözött 5-6 évvel ezelőtt. Ő kint tanulta meg a nyelvet, és ugyanakkor érettségizett, mint én az ötévesen.

Ha munka miatt mennél ki, akkor szerintem válaszd Ausztriát. Közelebb van, élhetőbbek az árak, és ott is vannak jó egyetemek.

2015. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Fa sza. Én azt mondom, hogy már ma csomagolj és kezdj új életet.
2015. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!