Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan veszthetném el az...

Hogyan veszthetném el az állampolgárságom?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne. Az első, hogy külföldön élek Walesben. Szeretnék brit állampolgár lenni és elveszteni a magyar állampolgárságom. Lehetséges?


A második kérdésem pedig az lenne, hogy lehetséges-e az, hogy teljesen megszűnjön minden magyar kapcsolatom? Születési országom se Magyarország legyen stb. Felüllehet-e bírálni a múltamat valahogy, hogy soha senki se jöjjön rá arra, hogy én valaha magyar voltam?



2015. júl. 15. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Brit állampolgár akkor lehetsz, ha megfelelsz a feltételeknek. Ez ugye tiszta. Viszont ami fontos, hogy a magyar állampolgárságodról akkor mondhatsz le, ha van már egy másik állampolgárságod. Tehát akkor kezdhetsz foglalkozni ezzel, ha már megvan a brit. Az meg ugye legalább 5 év ott élés + egyéb feltételek + vizsga.

A születési adataidat megmásítani nem tudod, erről ne is álmodj. Ez alól csak a tanúvédelmi program a kivétel, de nyilván te nem vagy koronatanú egy maffiaperben, tehát ez nem jön szóba.

Magyar leszel mindhalálig.

2015. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül is az a fontos, hogy te minek érzed saját magad (ha már nem lehet sehogy sem eltusolni, letagadni).
2015. júl. 15. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

"S mégis, magyarnak számkivetve,

lelkem sikoltva megriad -

édes Hazám, fogadj szivedbe,

hadd legyek hűséges fiad!


Totyogjon, aki buksi medve

láncon - nekem ezt nem szabad!

Költő vagyok - szólj ügyészedre,

ki ne tépje a tollamat!


Adtál földmívest a tengernek,

adj emberséget az embernek.

Adj magyarságot a magyarnak,


hogy mi ne legyünk német gyarmat.

Hadd írjak szépet, jót - nekem

add meg boldogabb énekem!"

2015. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy az az alapadataid meghamisítása lenne, ugyanúgy mint a születési év vagy a dátum.

Zűrös ügybe keveredtél, vagy személyes okok, ha szabad kérdezni?

2015. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Személyes okok! Szeretnék boldog életet élni itt és minden múltban történtet elfelejteni. Itt érzem magam jól, szerelmes vagyok ebbe a csodálatos országba.
2015. júl. 15. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Vásárolsz magadnak néhányezer fontért vagy euróért hamis papírokat.

Hogy aztán adott esetben az Interpol mit szól hozzá, az már más tészta... :D

2015. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel a brit állampolgárságot. Ha megkaptad, akkor lemondhatsz a magyarról, de lehet, hogy nem kell, maradhatsz kettős állampolgár.
2015. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Anglia gyonyoru orszag? Na ezt ketlem foleg hogy olyan bunko es lekezelo nep. xD
2017. ápr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!