Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar állampolgárságom mellé...

Magyar állampolgárságom mellé fel szeretném venni a szerbet, mint olyant. Mit kell tennem? Mit intézzek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi alapjan akarod felvenni? Szarmazas? Vagy ott elsz? Ez nem ilyen egyszeru. Az allampolgarsagnak komoly feltetelei vannak (ha nem szarmazas alapjan, ott is kell elned evekig).
2011. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Lehetsz szerb és magyar is, de az nem úgy lesz, hogy "kapok kettős állampolgárságot", hanem úgy, hogy a meglévő mellett egy másik állampolgárságot is szerzel. És ahogy orangeman is mondta, a szerb megszerzéséhez a szerb jog ad iránymutatást..."


Ezt egy jogi fórumon olvastam.

Én úgy tudom, hogy nem nehéz megszerezné, és lehet kérelmezni anélkül is, hogy ott éltem volna évekig.

De már annyi mindent hallottam, hogy össze vagyok zavarodva. Egyébként nyáron végig lent laknék. És ott csinálnám meg a jogosítványt. Ezért kellene.

2011. máj. 27. 06:32
 3/13 anonim válasza:
Én úgy tudom, Magyarországon tiltja a törvény a kettős állampolgárságot-azaz elsősorban az állampolgársági elv révényesül (mik a szüleid) ha az nem lehetséges (pl hontalan szülök gyermeke) akkor a területi elv (hogy itt született) külföldi állampolgár kaphat magyar állampolgárságot nemzetközi egyezmény vagy a viszonosság elve alapján, a másik állam joga dönti el, hogy az előzőt elveszíti-e, voltak esetek (pl. disszidensek rehabilitációja) amikor a magyar állampolgásrásgot visszaadták, és a korábban attól megfosztott a későbbit is megtarthatta (igy sokan USA-magyar, kanadai-magyar , ném,et-magyar állampolgárok), de általában véve, ha egy magyar egy külföldi állam állampolgárásgát kérelmezi (tehát a szerb jgnak kell megfelelned, ott kell kérelmezned, a feltételeket nem tudom), akkor a magyart elveszíti. Hívd fel a bevándorlási ügyek hivatalát, hogy szerbiában milyen hatóságnál tudsz érdeklődni, ill. hogy lehetséges-e megtartanod a magyart, ha megszerzed a szerbet-is. Kissé bonyolultnak tűnik mindez egy jogisért.....várd meg, hogy szerbia EU tag legyen, és akkor azonos elbánásban részesülhetsz, mert elsősorban eu polgár leszel
2011. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, Magyarországon tiltja a törvény a kettős állampolgárságot. "


Ez nem egeszen igy van. Mondjuk azt, hogy Magyarorszag olyan orszag, ahol megengedett, de nem javasolt tobbes allampolgarsag. A megengedett azt jelenti, hogyha pl. kanadiai-magyar kettos allampolgar vagy, akkor Kanadaban kanadainak, Magyarorszagon csak magyarnak szamitasz. Ilyen ertelemben nincs kettos allampolgarsag, mert orszagon belul magyar maradsz (ha hivatalos papirt ki kell toltened, a magyar allampolgarsagot kell rairni), de egyebkent a magyar allam nem szol bele, emellett tobb allampolgarsagod is lehet. A magyar jog ilyen tekintetben nagyon elonyos, nem ugy, mint az ukran, nemet vagy japan, ahol komoly fejtorest okoz utolagos allampolgarsag elismertetese a masik elvesztese nelkul.


A szerb jogrol nem tudok semmit, igy az ottani bevandorlasi hivatalt kellene felhivnod, de minden orszagban ez komoly feltetelekhez van kotve, allampolgarsagi vizsga van, tortenelembol, kulturabol kerdeznek, illetve mindezt tobb eves ott elesnek kell megeloznie kiv. szarmazasi alapon beadott kerelmeknel. Eleve az allampolgarsagi procedura a legtobb orszagban 6 honap-1 vagy akar 1,5 ev is lehet.


Az EU csatlakozas meg annyit fog eredmenyezni, hogy nehezebb lesz a kettos allampolgarsag. A mostani EU-s orszagokban is nagyon nehez kettos allampolgarra valni (kiv. ha a 2 szulo 2 kulon tagallam allampolgara), mert nem akarjak, hogy 2 orszagbol kaphassanak juttatasokat, a kettos allampolgarsag EU-n belul nagyon meg van szigoritva.


Jogositvanyert miert kellene allampolgarsag? A legtobb orszagban eleg letelepedesi engedely, rogton nem valik az ember allampolgarra.

2011. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Kösz a pontosítást.Úgy értettem-az EU-n belül tök mindegy, miylen állapolgár vagy-ugynazokat a jogokat kapod, ami a csatlakozási szerződéssel legfeljebb moratóriumi időre fel van függesztvepl. Angliában azért illetett meg minden magyar állampolgárt azonos jog az angol állampolgárral, mert nem voltak átmeneti intézkedések az egyenlő elbánás elvére. Amit leírtam, azt tanítják az egyetemen.
2011. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez valoban igy van, ahogy mondod de az allampolgarsag szerintem mindemellett egy eszmei tartalommal biro dolog, EU ide vagy oda. Szoval lesznek olyanok, akik szeretnenek kettos allampolgarok lenni. A kerdezo szerintem nem ide tartozik mondjuk, mert neki nem muszaj szerb allampolgarra valnia a jogositvanyhoz.
2011. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Es ezt onnan tudom, hogy engem erint a kettos allampolgarsag kerdese.
2011. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
(zárójelben) a szerbek lemészárolták a magyarokat, többször, többféleképpen-kellene nekem ilyen állampolgárság, ha itt születtem...? részben szerbként: nem
2011. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a kerdezo dolga, de egyebkent a szerbek egy reszenek sem lehet jo velemenye a magyarokrol, mivel Magyarorszag csatlakozott a NATO-hoz a del-szlav haboru idejen. Mint tudjuk, nem veletlen az idopont. Egyebkent erdekes, hogy ez az oda-vissza adok-kapok mennyire megy, kulfoldon meg a szerbek, romanok es a tobbiek, akik elhagytak az orszagukat annyira megorulnek egy magyarnak, normalisabban beszelnek hozza, mint egy magyar a magyarhoz. Vajon ez miert van? Annyira nem lehetnek rosszak, nemzetiseg alapjan nem lehet megitelni embereket.
2011. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Azért csatlakozott, mert a Varsói Szerződés felbomlott, és provokatív bombák hulltak Szeged és Baja környékére....védelem igénye okán csatlakoztak.
2011. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!