Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fordítóként kiadóval szerződné...

Fordítóként kiadóval szerződnék, én választottam könyvet. Kinek milyen tapasztalata van ilyesmiben és hogyan zajlik a folyamat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez kiherélt ötlet szerintem, ugyanis a könyvet ki kell valakinek adnia, azt pedig a kiadó teszi. Ha lát benne fantáziát, akkor egy hivatásos fordítóval (gyaníthatóan a sajátjával) fogja lefordíttatni, nem veled.
2010. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen munkát keresek, de még sehonnan sem kaptam visszajelzést. Van egy olyan érzésem, hogy a szaktudásnál fontosabb az, hogy legyenek kapcsolataid. Ilyen munkára nem kell rengeteg ember, így az ismerősökből, rokonokból válogatnak.


Elsőnek mondanám, hogy benne van a kérdésben, hogy kiadóval szerződne. Tehát a kiadó saját fordítója lenne.

2010. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat köszönöm.

Úgy gondolom, egy (eddig) független fordítónak is lehetnek megfontolandó ajánlatai egy kiadó számára. Várom a további gondolatokat.

2010. márc. 5. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
A kiválasztott könyvből írj egy szinopszist a kiadónak, plusz fordíts le belőle néhány oldalt (legyél benne biztos, hogy Magyarországon még nem adták ki a könyvet) és egyszerűen házalj vele minél több kiadónál. Ha nem küldenek el rögtön, akor megfontolják majd, hogy szerintük érdemes-e magyarul kiadni a könyvet, aztán jó esetben Téged választanak a fordításra. Én azóta mással foglalkozom, de pár éve voltam egy könyvvel az Európa Kiadónál, két hétig gondolkoztak rajta, majd közölték, hogy az ilyen (angolszász életrajzi) könyvek nem érdeklik a magyar olvasókat. Fél évre rá kiadta egy másik kiadó (nem én fordítottam, én megálltam az Európánál) és 2 hétig vezette az eladási listákat. Szóval ők is tévedhetnek, de ha azt mondják, hogy nem, akkor nem tudsz mit tenni, esetleg továbbmész másik kiadóhoz, lényeg a kitartás.
2010. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, válaszod nagyon nagyon hasznos volt, folytatom a munkát. Minden jót!
2010. máj. 17. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!