Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki elsősorban a magyar emberek viselkedése miatt ment külföldre vagy tervezi, hogy a közeljövőben elköltözik?

Figyelt kérdés

(olyan is írhat, aki már külföldön él)


A kérdés nem provokáció, és CSAK OLYANOK VÁLASZOLJANAK, akiket megszólítottam a kérdésben. személyeskedni, sértegetni meg felesleges, úgysem reagálok rá.


Egyszerűen már úgy látom, hogy a magyar emberek többsége begyepesedett, rosszindulatú, elég egyszerű ember:


1, akármelyik magyar oldalra megyek fel, 10ből 8 ember kötözködik, beszólogat, de érdemben nem nagyon tud hozzászólni a dolgokhoz. a külföldi oldalakon csak elvétve találkozom ilyenekkel


2, éltem a fővárosban is pár évet, de vidéki vagyok. vidéken jobb, de itt is azt látom, h az emberek nagy része egyszerűen nem tud viselkedni. szemetelnek, hangosan bömböltetnek, az egyik szomszéd légpuskával lövöldöz, a másik hangosan ordít, köszönni nem igazán tudnak, pedig sváb városban élek, igaz, egyre kevesebb a sváb származású.


3, a nők nagy része nem bájos, nőies, hanem beképzelt és utcalány öltözködésű, alaktalan vagy kövér. a férfiak többsége is rém igénytelen, elhízott „ de +b-sznám aztat ott” szellemi szinten lévő sört vedelő ember, aki úgy érzi, hogy folyton bizonygatnia kell a férfiasságát.


4, úgy látom, hogy az egyszerű, sablonos gondolkodást belenevelték a magyarokba, és mindent „erőből” akarnak megoldani: „ szülőnek mindig igaza van, vágasd le a hajad, ne járj ilyen ruhákba” stb. alig vannak egyéniségek, de ha vki diszkalkuliás, vagy gyengébb vmiben, akkor is elkönyvelik lustának.


5, rengeteg rasszista, homofób ember van, sőt statisztikák szerint a legtöbb magyar ember gyakorlatilag mindenkit utál, és ahogy látom, azzal sem nagyon tudnak mit kezdeni, ha vki vmiben más. miközben ha vitába szállok velük, nem tudják észérvekkel alátámasztani, hogy miért is kell gyűlölködni. az „élni és élni hagyni” nem igazán működik itt.


6, még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne érezte volna magát feljogosítva arra, hogy beleszóljon mások életébe


7, állandóan kifogásokat gyártanak mindenre és bűnbakokat keresnek, hogy miért rossz nekik, de valahogy tenni nem akarnak a dolgokért, se felelősséget vállalni.


szóval tudom, hogy külföldi országokban is vannak problémák, és nem vagyok „hiperliberális”, de kezdem úgy látni, hogy reménytelen a helyzet ebben az országban, egyszerűen semmi nem fejlődött az emberek gondolkodása az utóbbi pár évtizedben.



2015. júl. 28. 09:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%

TELJESEN EGYETÉRTEK VELED KÉRDEZŐ!!! Nekem már több éve mehetnékem van, de nemrég kezdtem rájönni, mennyi minden hiányzik még ahhoz, hogy ebből valóság legyen. Dolgozom is a megvalósításon, ahogy csak tőlem telik...


Ráadásul a magukat történelminek tartó egyházakban megy igazán a kőkemény képmutatás, ítélkezés. Döbbenetes és lélegzetelállító, amik ott folynak.


Váratlan krízishelyzet kapcsán kerültem bele ebbe a "gépezetbe". De már nagyon elegem van belőlük...


Ui: NEM FOGOM FELADNI SOHA SEMMIÉRT ÉS SENKIÉRT A KÖLTÖZÉSI TERVEMET!!! (Minden megszokott dologról le tudok mondani. Nekem is szükségem van a felfrissülésre, megújulásra.) Itt az emberből még az életenergiát is elszívják sokan, ha azt megérzik...

2015. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%
csak egyetérteni tudok. nem szabad benne ragadni a mocsárban, szal ne hagyd magad!
2015. okt. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

11-es válaszoló vagyok.


Itt igyekeznek lehúzni az embert a lehető legmélyebbre egyesek - tisztelet a ritka kivételnek!!!


És elég régóta HALLGATOK VALAMIRŐL, PEDIG SZÓLNOM KELLENE - A lelki nyugalmam érdekében vagyok "csendben".


Sajnálom, hogy pont ide születtem... többet most azért sem írok, mert nyugodtan szeretnék aludni.

2015. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

a magyarra valamiért sajnos mindig jellemző volt egyfajta puritán kicsinyesség, igénytelenség, fejlődőképtelenség.Ennek oka bizonyára összetett és a távoli múltban keresendő, mivel a probléma nem új keletű, csak sajnos idővel, mostanra felerősödött.

Tisztelet a ritka kivételnek, mert vannak kivételek, csak azokat a birka többség elnyomja, vagy épp valóban kimenekülnek külföldre.

Először is, a "fejétől bűzlik a hal", a magyar politika sosem segítette elő egy jóléti kultúrnép kifejlődését és a baj itt kezdődik.Mit várjunk egy olyan országban, ahol a dörgölődző semmirekellőket milliárdossá léptetik a "haverok", míg az országnak hasznos zsenijeinknek külföldre kell menekülniük, ha elismerést akarnak, mert itt "nem kellenek" (hiába, ha a húsos fazéktól távolabb születtek...)?

Ez az ország mindig ilyen alapon működött.

Talán a sokat szidott előző rendszerben annyival jobb volt, hogy nem volt így megosztva az ország, nem volt gyűlölködés, bár nem sepregetett a városban ezer közmunkás(sőt, egy sem, mert közmunka helyett normális állása volt mindenkinek), mégsem volt a város koszos, lepukkant.Az emberek is valahogy ápoltabbak voltak.Bár akkoriban még jutott pénz ruhára, sőt minden évben üdülésre is!És nem kellett hónapokat várni egy tetves orvosi vizsgálatra.De a "wartburgszerelés" meg az újságpapírba uzsonnát csomagolós alapjelenség sajnos már akkor is megvolt....

De csodálkozzunk rajta? Nézzük meg az oktatást! Hiába a technikai fejlődés, az oktatás ugyanott tart, ahol 30 évvel ezelőtt.Bár legalább annyit elértünk, hogy most már legalább felmentést kérhet a diák, ha valamelyik tantárgyhoz nincsenek képességei.De ha azt nézzük, hogy Ausztráliában már laptopok segítségével tanulhatnak, akár otthonról, vagy Hollandiában alap, hogy a lakosság 99%-a 2-3 nyelven is tud, akkor láthatjuk, hogy a béka segge alatt vagyunk...Szégyen szemre nálunk felnőtt közmunkásokat tanítanak írni-olvasni, napocskát rajzolni.

Csodálod a lányok(fiatalok) viselkedését, mikor a média Éjjel-nappal Butapest-féle szennyén nőnek föl? Ez az ideál? Hát fúj, erre nem is tudok mit mondani, no comment.Ha kezdődik az a műsor, hányingerem támad, de a többi hasonlótól is.Az egészségtelen, céltalan, inkorrekt versengés, a butasággal, tahósággal való kérkedés és előbbre jutás most a divat.Undorító, kiábrándító.

Amikor külföldi fórumokat olvasok, valahogy kiérződik, a hozzászólásokból, hogy más kultúra, ott általában igyekszenek szalonképesen megfogalmazni a véleményüket és a mondandó,a tartalom a lényeg, nem az, hogy másokba beleköthessenek.

Vagy nézzük a (mai)magyar filmeket...Mit látunk benne? Az idétlenül felcicomázott butuska, a káromkodó, alkoholista tripák (mert az "okosok" szerint ezek annyira viccesek),a Pistike, aki spenótot majszol a hokedlinél és az elmaradhatatlan szomszéd néni otthonkában.Tökéletesen tükrözi azt a miliőt, amiből ez az ország ezer év múlva sem fog kinőni.

Nem, nem vagyok sznob és nagyravágyó sem, csak valahogy elegem van.Úgy az egészből...Amint lesz lehetőség én is lelépnék és ha megtalálom a számításaim, nem jövök ebbe a tehetetlen országba vissza.

2015. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%

nézd, én már oda jutottam h magyarral le se állok vitázni, mert sajnos fel se fogja az érveket és a problémákat. a tudatos népbutítás sajnos kiválóan működik, és elvileg felelős posztokban is olyan szinten sötét emberekkel találkozom, hogy hanyatt vágom magam naponta.

szal .... én már feladtam h bele menjek bármilyen vitába, de köszönöm, a magyar diliből nem kérek, és ahogy írtad te is, esélyét nem látom annak, hogy itt bármi pozitív változás lenne, sőt, minden hátrafelé megy.

2015. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

# 14/15


az oktatásról jut eszembe: az viszont nagyon szomorú, h sokan még mindig nem fogják fel, h mindenki más adottságokkal rendelkezik. rengeteg olyan hozzászólást olvastam ezen az oldalon is, hogy pl. olyan nincs, h vki nem jó matekból, az csak lusta.


azt meg hagyjuk is, h a legtöbb magyar ott tart még mindig, h csak az a munka, amikor nagydarab izzadt férfiak nehéz dolgokat emelnek. pont pár hete láttam egy 40 éves férfit, aki belekötött egy pénzügyes nőbe, h ugyan már az nem is igazi munka.


de az is elgondolkodtató, h egy külföldi infós/mérnök általában nem szakbarbár, sok minden érdekli, művészetek is stb.


azért az említsük meg, h egy hollandnak könnyebb megtanulni angolul/németül, mint egy magyarnak. az viszont igaz, h egy átlagos magyar gimiben elég nehéz nyelvet tanulni, mert csak főként a nyelvtant erőltetik, ahelyett hogy sokat beszélnének. ez alól csak a két tannyelvű és néhány elitgimi kivétel. arról nem beszélve, h ma sem látok sok hajlandóságot arra, h nyelvet akarnának tanulni a magyarok. elég sok olyat hallok, h „minek angol, a ide jövő külföldi tanuljon meg magyarul”. de olyat is hallottam már, h pl. másodfokú egyenlet fontosabb, mint az angol, tehát a hozzáállással is komoly gondok vannak.


igen, magyar filmek, vagy magyar humor: az is elgondolkodtató, h milyen „humoristák” népszerűek ma Magyarországon, nagyrészt olyanok, akik proli humort nyomnak. piálós poénok, gúnyolódás mások kinézetén, szexualitásán + jó sok káromkodás.


Igen, pont erre céloztam, h ha felmegyek egy külföldi oldalra, vhogy nem azt látom, h az emberek 80% kötekedik és beszólogat. vagy nemrég kerestem vmi értelmes magyar focis blogot, de nem találtam. egyszerűen hiába ért hozzá a blog készítője, az összes ilyen cinikus, erőltetetten poénkodó, használjunkminéltöbbidegeneredetűkifejezést típusú blog.


azzal, amit írsz a médiával kapcsolatban, nem tudok teljesen egyetérteni. Az énb eredetije pl. Németországban megy, mégis az átlag német nő sokkal normálisabb, mint egy magyar. persze, van hatása a médiának, de igazából csak azt kínálja, amire igény van.


# 15/15


Magyarokkal már én se nagyom vitázom, teljesen felesleges. legutóbb megpróbáltam pár embernek elmagyarázni észérvekkel, h miért nincs alapja a gyűlöletüknek, de semmi értelme nem volt, ugyanúgy folytatták. amúgy egyik ismerősöm Csehországban dolgozik, és ott is ugyanezt művelik a magyarok, pedig a cég külön megkért mindenkit, hogy ne mondjanak rasszista vicceket, mert mindenféle ember dolgozik ott, és sértheti őket.

2015. okt. 23. 15:36
 17/17 anonim ***** válasza:

Gyere ki Londonba, mert itt kis helyen tömörülnek az ugyanilyen magyarok! Kerülöm is őket, amennyire lehet!


Értsd: Nyilván vannak otthon is normális emberek, tanultak és igényesek, de jóval kevesebben. Ugyanez igaz a nagyonn külföldi városokra, ahol a magyar populáció meglepően magas.


1. Szerencsés vagy, hogy olyan külföldi oldalakra jársz fel, ahol ritkák az összetűzések, én nagyon sok helyen találkozom efféle dolgokkal, pedig sok amerikai, angol nyelvű, de japán, brit oldalra járok fel a magyarok mellett, és van is vita rendesen. Nem kell ahhoz magyarnak lenni, hogy valaki csökkent értelmű legyen.


2. Ha ez zavar, semmiképp ne költözz nagyvárosba, vagy ha mégis, semmiképpen ne az Egyesült Királyságba vagy Romániába. Németországot, Belgiumot, Ausztriát ajánlom, azok tiszták. Én is kisebb városból való vagyok, környezetvédő, nem szemetelő szemlélettel, és nagyon zavar, hogy a turisták, a sötétebb bőrűek (indiaiak, afrikaiak), románok, lengyelek, magyarok összeszemetelik az utcát meg a metrókocsikat.


3. Az angol nők bűnrondák.


4. Embere válogatja. A többség nem tanul a népmesékből, miszerint többet ésszel, mint erővel, de ne hidd, hogy csak ilyenek vannak! Bizony, nehéz értelmesnek maradni a birkák közt.


5. Rasszisták mindenhol vannak. Bár ilyen szempontból talán jobban jársz egy világvárossal, ott jobban elfogadják a sokszínű nemzetiségű lakosságot.


6. Ettől nem szabadulsz meg külfüldön.


7. Nem is fognak.

2015. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!