Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mesélnétek nekem a kilencvenes...

Mesélnétek nekem a kilencvenes évekről? Milyen őrületek voltak akkor?

Figyelt kérdés
Én a közepe táján születtem, ezért már nem sokra emlékszem. Mivel foglalkoztak akkor az emberek szabadidejükben? Az őrületek alatt arra gondolok ami például néhány éve az Alkonyat könyvekkel kapcsolatban fellángolt. Mik voltak akkor a sikerkönyvek? Játékok? Tv-műsorok? Igazából minden érdekel ami eszetekbe jut!

2015. júl. 29. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legóztam, barbiztam, később nintendónk is lett. Jártunk az állatkertbe Budapestre, a vidámparkba, az volt a legjobb. :'(( Nyaralni a Balatonhoz mentünk, de nem évente azért. Közben mamáméknál is 'nyaraltunk' a szomszéd településen az unokatesóimmal. Nem voltak nagy igényeink. :))


Valószínűleg több időt töltöttek az emberek a családjukkal. Nem volt minden háztartásban számítógép. Gyerekként kinn bújócskáztunk, fogócskáztunk, labdáztunk. Benn segítettünk főzni, takarítani.

Voltak nagyobb családi összejövetelek, lementünk egy közeli tóhoz, sütögettünk. Ma már sokkal ritkábban van ilyen, mert ugye kirepültünk..


Tv műsorok: Játék határok nélkül, Família Kft; ezeket néztem.

Könyvek: nekem a tankönyvek és a kötelezők. Azokon kívül mást nem emlékszem, hogy olvastam volna.


Én '87-es vagyok.

Mire vagy még kíváncsi? :D

2015. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg volt ilyen spirálrugóm is, világítós cipőm, tetriszem, tamagocsim, matricákat gyűjtöttem és cseréltük az iskolában, a rágóban lévő tetoválást magunkra raktuk, felvettük a rádióból a zenét kazettára. :D De jó volt ezt megnézni..
2015. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tamagochi jut eszembe elsőként. Sokat lógtunk a téren a cimborákkal (92-ben töltöttem be a 18. életévemet). Kazettás walkman, olcsó sörök, sokkal kisebb autóforgalom. A hülyöncök nem a bokájukig letolva hordták a nadrágot.

Stephen King, Vavyan Fable, Leslie L. Lawrence voltak a sztár írók. Őrületnek még ott volt a Xénia-láz (abból később büntetőügy lett). Tévéműsor? Volt 3 adó, egyiken ment a Szomszédok, meg Tövismadarak, másikról nem jut eszmbe semmi.

2015. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!