Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogos beírni a panaszkönyvbe?...

Jogos beírni a panaszkönyvbe? Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Vettem egy cipőt a lányomnak 16.000ft ért és fél év garancia volt rá. A cipőn 3 hónap után több hiba is kijött. A sarkában a műanyag apróra töredezett és potyogott ki a cipőből az oldalán pedig a vászon és a gumi egyszerre ment tönkre a gumi megrepedt a vászon pedig szétfoszlott. A kislány egyedül vitte vissza a cipőt el is vették tőle és beküldték kivizsgálásra. Az mondták 15 napon belül válaszolnak. Pár nap múlva jött az sms hogy mehetünk a cipőért. A lányom ismét egyedül ment vissza érte és elutasították azzal az indokkal, hogy a cipő problémája, hogy rosszul volt hordva és, hogy nem az első hiba megjelenésénél mentünk. Aztán én is visszavittem a cipőt és azt mondták újra elküldik elvették az összes papírt amivel igazolhatom h a cipőt megvettem és azt mondták, hogy majd 14 napon belül értesítenek. Ez volt egy hónapja. Most felhívtam az üzletet telefonon és közölték hogy nem találják de még a nap folyamán visszahív. Nem történt meg. Majd ismét visszahívtam másnap és azt mondták, hogy a kollégája nem is vehette volna vissza mert nem küldik még egyszer újra el és ,hogy nem fizetik vissza a pénzt. MIt lehet tenni ilyenkor és esetleg ha panaszkönyvbe szeretnék beírni akkor hogyan és mit írhatok bele ? Előre köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 31. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Beírhatsz, persze. De én már rég letettem róla hogy itt garanciákat érvényesítsek. Műszaki cuccoknál is mindig te vagy a hibás, a cipőnél meg rosszul hordod! Elegem lett az undorító kifogásokból, inkább teszek rá, nem idegesítem magam.
2015. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Hát ebben az esetben semmit. Ma nem olyanok a viszonyok nálunk. A jövőre nézve: mindig minden vásárlást igazoló papírt tégy el. Minden reklamációról kérj dokumentumot (átvételi jegyzőkönyv, reklamáció másolata aláírva, stb.) Ha nem akarnak adni, nyersen szólva verd ki a balhét, verd ki belőlük. Hidd el, sehol nem szeretik a feltűnést. Mindig mindent dokumentálj, a másik féllel aláíratva. Ha kell, hívasd a főnököt, annak a főnökét, és így tovább. Ma nálunk nincs más módszer. Fogyasztóvédelem nincs, önkény van, az erősebb győz. A te erőd, hogy nekik el kell adniuk.
2015. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 ahogy mondod!

Első voltam. Nálunk már szokás, hogy ha veszünk valamit ott, ahol már régen párszor megszívattak, hogy megvárjuk amíg a garit lepecsételik, majd vagy ott hagyjuk, vagy az orra előtt széttépjük. Ilyenkor persze a kiakadt szem nem semmi látvány, ha nagyon nem érti, elmagyarázzuk hogy nincs rá szükségünk, mert semmit nem ér nálatok és nem vagyunk kíváncsiak a kamura.

2015. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!