Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én ükapámtól örököltem egy...

PmP kérdése:

Én ükapámtól örököltem egy oklevelet és nem találtam ilyet az interneten sem valaki segítene? Többi a leírásban

Figyelt kérdés
Az ükapám gazdasági cseléd volt és kapott egy elismerő oklevélszerűséget amire ez van írva : Szorgalmas munkálkodását, példás hűségét, derék becsületes viselkedését, elismeréssel és dícsérettel méltányolom. kelt budapesten 1940 február ho 12.-én. Sehol nem találtam ilyet az interneten és érdekelne. Pecsételve is van és látszik rajta hogy 75 éves (csak kicsit) Moldován Béla 1927 az van az aljára írva meg az hogy m.kir. nyomda budapest 1939. Az látszik rajta hogy 2 ember abból az eggyik paraszt ruházatban egyik kezével az ekét mássikal pedig kezetfog a másik emberrel a képen. Ha valaki ért ezekhez az válaszoljon rá.És ez nem egy oklevél mert nincs ráírva csak ahhoz hasonló !

2015. aug. 1. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

És mi a kérdésed pontosan? : )


A leírás alapján ez egy papírboltban kapható formanyomtatvány, amit bárki megvehetett és bárhogyan kitölthetett. Nem tűnik ritkaságnak, a forgalmi értéke csekély lehet. Kortörténeti forrásnak azonban érdekes, családi emlékként pedig becses.

2015. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem hogy pontossan mi ez mert nagyon szépen ki van dolgozva és azért ilyet nem minden ember kapott 75 éve és ez lenne a kérdésem hogy milyen a riktasága stb.
2015. aug. 3. 10:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam bele a leírásba hogy Teleki Mihály aláírása is rajtavan és kétlem hogy ilyet lehet venni boltban mert ez festve van és ahol találtuk az a régi parasztház ahol ő lakott és egy ládában volt benne és abban a házban vagy 30 éve nem járt senki. Az interneten is keresegéltem hogy mi ez de egyetlen egy hasonlót nem találtam bármit is írtam bele
2015. aug. 3. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem az ilyesmiket nem digitalizálták és katalógus sincs róluk
2016. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!