Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élőknek mi a véleménye?

Nagykitty kérdése:

Külföldön élőknek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Akik külföldre költöztek hogyan bírják a változásokat? Nagyon nehéz volt beilleszkedni, megszokni a más környezetet?

Akik esetleg a világ másik felére (Ázsiába) költöztek, azok hogyan tudnak boldogulni a teljesen más emberekkel/kultúrával?

Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2015. aug. 13. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez főleg életkor függő. Nyilván egy 15-20 éves jobban bírja a környezetvàltozást mint aki 50 évesen kerül külföldre.

Én 5 éve költöztem el, viszont az én esetem más mint az àtlag, most màr nagyon közel élek a városomhoz (nyugati határvárosban nőttem fel.)

2015. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

kicsivel több mint egy éve költöztem Londonba... az első 6 hónapban rózsaszín szemüveg volt, nagyon élveztem, imádtam, tátottam a számat mindenre és rettentően büszke voltam magamra, hogy egyedül nekivágtam és milyen jól boldogulok... de utána jött a beleszokás, egyre több és fárasztóbb meló, a család, az otthon hiánya, az, hogy nincs normális otthonom, mert itt csak egymás hegyén hátán lehet lakni (a privát lakás megfizethetetlen egy egyedülállónak). Belefásultam, alig jut időm meg energiám bármi másra az alváson és a munkán kívül. De úgy érzem, bennem van a hiba, mert rengeteg dolog van itt másképp, mint otthon, és ezek a dolgok kényelmesebbé, gyorsabbá teszik az emberek életét. Vannak pl gyógyszerek, amikhez ingyen juthatsz hozzá, míg otthon súlyos pénzeket fizetsz érte, sokkal könnyebben lehet karriert építeni, sőt váltani menetközben, nem kell minden jól fizető álláshoz diploma vagy szakma, mint otthon, a bankszámlám teljesen ingyenes, és a pénzfelvét is, a vonatok pontosan járnak, a jegyeket egyszerűbb megvenni, és még sorolhatnám oldalakon keresztül. Csak ugye az a nyavajás honvágy...hiányzik a nagymamám főztje, a közös tiszaparti séták a barátokkal, a nagy családi ebédek, beszélgetések, kirándulások... Azt hiszem, embere válogatja, hogy mennyire nehéz vagy könnyű megszokni az idegen országot. Sokan vannak körülöttem, akik már itt érzik magukat otthon és nem akarnak hazamenni. Én még dilemmázok...


26/L

2015. aug. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Könnyen ment. ( München ) Az emberek sokat segítettek, mármint hogy nyitottabbak, igazából első hét volt csak nehezebb, ahogy munkába álltam, és ismerkedtünk munkatársakkal máris sokkal könnyebben ment a dolog.
2015. aug. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9 eve jottunk Münchenbe, semmi gondunk nem volt. Mondjuk mi nem a mama szoknyaja mellol jottunk kulfoldre, mindketten 18 evesen egy masik varosba koltoztunk egyetemre, ugyhogy onallo eletunk volt mar elotte is. A gyerek meg kicsi volt, neki mindegy volt hol van.
2015. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!