Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc országotok?

Figyelt kérdés

Az az ország, ahol legszívesebben élnétek, amelyiknek megtanulnátok a nyelvét, bármi legyen is az, amelyik legjobban vonz titeket, amelyikben életed végégig tudnál lakni, és amelyikben szinte mindent szeretsz. Tehát kb. amelyikbe szerelmes vagy :D


De fontos kérdés, hogy nektek miért az a kedvenc országotok? Mit szerettek benne annyira?


Egyébként nekem Izrael és Japán a kedvencem:)



2015. aug. 23. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amerika. Ez olyan közhely, meg 'ki gondolta volna', de szinte falnám az angol nyelvet, egész nap benn ülnék a suliba és tanulnám. Nagy ország, állam, tele változatossággal. Rengeteg ember, fények, lehetőség. Egy ismerősöm mondta, hogy az egyszerű boltban dolgozók vagy takarítók, akik egyszerű életet élnek, boldogok. Nem sírnak kifelé, hogy ez nincs, az nincs, hanem örülnek annak, ami van. És még számos dolog miatt imádom.
2015. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Liechtenstein. Azért, mert kicsi, kevés ember lakja, nagyon szép és különleges a történelmi háttere is.
2015. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőhöz hasonlóan én is USA-t mondanám, de én azért mert már éltem ott. Sok sztereotípia létezik az országról, de akármilyen ember vagy, megtalálod a helyed. Tehát nem csak elhízott buta prosztók mászkálnak az utcán, hanem a Harvard/Yale/Princeton professzorai is. Vannak ugyanúgy keresztyének, zsidók, muzulmánok, ateisták. Illetve marha gazdagtól marha szegényig is minden...

Amit a kérdező írt hogy ahol "szinte mindent szeresz" nem igaz, mivel egy latino vagy néger negyedben nem szívesen élnék a közbiztonság miatt...

2015. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én japánban élnék legszívesebben. :D
2015. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország. Jártam is kint, a nyelvet is beszélem, és mind a tájat, mind a kultúrát, a látásmódot, ami a franciák hazájában jelen van, imádom.

Azonban Magyarországot is szövegből szeretem. Azt szeretem a legjobban benne, hogy ilyen is, meg olyan is, hiszen Európa közepén van, és rengeteg hatás érte. Egy afféle átmenet sok-sok kultúra között.

Egyébként még az északi skandináv országokat is a legkedveltebbek közé sorolnám, akárcsak Új-Zelandot. Bár még ezeken a helyeken nem jártam, de tetszik a nyelvük is, és az életvitelük is. Ja, és nagyon szeretem a hideget. (kivéve, a fűtetlen házban)

Egy nap, elmegyek külföldre, de vissza is szeretnék térni Magyarországra. :) 16/L

2015. nov. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Svájc, imádom a hegyeket a havat meg ilyenek. Nem tudom megfogalmazni hogy miért egyszerűen vonz es kész. Ha nem ez akkor meg esetleg Ausztria, Olaszország, Kanada vagy Franciao.
2015. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Horvátország. Rengeteg európai országban jártam már, de engem valamiért ez fogott meg. És nem csak a csodálatos tengerparti városaik, hanem a rengeteg erdő, a nyelv, gyakorlatilag minden. :) Szívesen élném le ott az életem.
2017. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Izrael, ott jàrtam Zsidó egyetemre, majd orvosira, ès Lengyelorszàg, ott 5 èvet èltem, ès dolgoztam, majd Èsztorszàg, de az első kettő a szìvem csücske! 2021 ben visszamegyek Haiffa ba, ott leszek orvos, szerintem vègleges lesz màr!
2020. ápr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!