Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki egy társashá...

Hogy lehet valaki egy társasházban közös képviselő?

Figyelt kérdés
Olvastam már sok mindent, nem tudom, hogy melyiket higgyem el. Kell valamilyen végzettség ha tulajdonos vagyok a társasházban? Mi a különbség a közös képviselő és a társasházkezelő között??
2015. aug. 27. 14:49
 1/1 anonim válasza:

A közös képviselő, aki a társasház közös elsősorban adminisztratív és jogi ügyeit intézi. Ez szakképesítést nem igényel.


A társasházkezelő a társasházzal kapcsolatos, jogi, műszaki, pénzügyi kérdésekben szakképesítéssel rendelkezik.


Mindkettő kell egy társasházban.


Ha valaki tulajdonosként szakképesítés nélkül szeretne közös képviselő lenni azt megteheti, azonban a társasháznak kell keresnie egy társasházkezelőt, akivel leszerződik a társasházkezelői feladatok ellátására.


A gyakorlat:

A külsős közös képviselők egyben társasházkezelők is, így nekik mindenképp kell a végzettség.


Ha a társasházi tulajdonos a közös képviselő ott általában elmulasztják a társasházkezelővel történő szerződéskötést. Ez hibás gyakorlat, de így van.


Fontos tudni, hogy a közös képviselet/társasházkezelés elég összetett dolog, mert sok és gyakran gyorsan változó dolgot kell tudni és alkalmazni. Ezért kell egy olyan alap tudás, amely a társasházkezelői végzettség megszerzésével megszerezhető.


Ha elvállalja a közös képviseletet végzettség nélkül, lehetőleg idővel szerezze meg a végzettséget is, mert sokat segít a munkájában.

2015. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!