Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Társasházban, ahol nincs...

Társasházban, ahol nincs közös képviselő, egy tulajdonos dönthet-e egy beruházásról? Mennyi ideig tart egy tetőszerkezeti gerenda? Köteles vagyok-e elfogadni egy tulajdonostárs döntését a beruházást illetően?

Figyelt kérdés
Az emeleti tulajdonos beázott.Erre ki cserélteti a teljes tetőt, aztán kitalálta hogy a gerendák korhadtak! A tetőszerkezetet is kicserélteti. Szakvélemény nélkül. Nekün nem szólt, a munkát megrendelte, éa már le is bontották a tetőt. Engem nem kérdezett meg!Köteles vagyok kifizetni a teljes összeget. A ház ötven éves, de én csak két éve vettem meg a lakást

2014. nov. 6. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ekkora beruházásról még közös képviselő hiányában is közgyűlésen kellett volna dönteni. Majd legalább három kivitelezővel árajánlatot szoktak készíteni és a lakók a legkedvezőbb ajánlattevővel végeztetik el a munkát.

Közös képviselő nem mindig van, de társasházi törvény azért lenni szokott.

2014. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyedül dönthet, de akkor egyedül is kell kifizetnie.
2014. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Többek között ez is le kell legyen írva a társasházatok alapító okiratában. Szerintem szerezd meg és tanulmányozd át, sok érdekes dolog lesz benne.

Ha nem volt közgyűlés, akkor nincs miről beszélni, nem fizetsz.

Ha volt, de nem mentél el, akkor valószínűleg fizetned kell.

A közgyűlés összehívásának is le van írva a fortélya az alapító okiratban.

2014. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyom jók, és számomra kedvezőek!!!
2014. nov. 13. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!