Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehetséges-e, hogy nem csatlak...

Lehetséges-e, hogy nem csatlakozom a társasházban a házközponti fűtésrendszerhez amit ki fognak építeni?

Figyelt kérdés
Egy régi építésű társasházban van egy lakásom, és fel szeretné újítani! Sokat számolgattam illetve hívtam szakértőt is és megéri nekem elektromos fűtést kiépítenem és már el is készítettem a tervet, amint lehet neki is állnék! De a közös képviselő kitalálta, hogy építse ki a ház a házközponti fűtésrendszert, amit még egyenlőre nem szavaztak meg a lakók de hamarosan meg fognak. Jogilag megoldható, hogy az én lakásom kimaradjon a kiépítésből, illetve milyen plusz költségeket fog az jelenteni nekem? Ugyanis tudom, hogy akkor az a ház tulajdona lesz ezért nekem is fizetnem kell utána.

2015. máj. 31. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de valószínűleg nehéz lesz lenyomni a közgyűlés torkán.
2015. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem.
2015. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos fűtés a legdrágább fűtési megoldás .

Azért társas,mert sok esetben alkalmazkodni kell a társak hoz is .Ez az eset forog fenn most is .

2015. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valóban a legdrágább megoldás. De nagyon könnyen vezérelhető, és nem szeretem a nagyon meleget, bőven elég a 19 fok átlaghőmérséklet. Illetve a lakás falai 80 centi vastagok plusz a vakolat és nyílászárókat is cserélek. A leghidegebb napon sem ment 10 fok alá a hőmérséklet, és ráadásul a munkám miatt egy évben 4-5 hónapot nem tartózkodom otthon, ezért választottam ezt, így megéri.


Most a kérdésem az, hogy valakinek volt e hasonló tapasztalata, mit kell tennem, hogy megcsinálhassam, és milyen költségeket von maga után az, hogy nem csatlakozom a rendszerhez?

2015. máj. 31. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nyílászárót akarsz cserélni, és 10-15 fokot tartasz a lakásban, 100%, hogy a további életed központi témája a penész elleni küzdelem lesz.

Nem lesz hőmennyiségmérő a központi fűtéshez? Mostanában így illik.

Ha lenne, akkor a kiépítés és az üzemeltetési költség is töredéke lesz a villanyos megoldásénak. Ráadásul el is tudod majd adni a lakást. Mert egy fűtetlen(vagy villanyfűtéses, kb ugyanaz) lakást igen nehéz normális áron eladni.

2015. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lesz-e hőmennyiségmérő a központi fűtéshez, mert a közös képviselőnk hihetetlenül béna. Ráadásul a legnagyobb problémám, hogy az egész egy két éves projekt (persze ha egyáltalán megszavazzák, mert azzal is oda-vissza megy a huzavona) és a mostani konvektor meg kazán borzasztó állapotban van egyszerűen használhatatlanok. Beköltöznék de nem tudok mert muszáj kezdenem valamit a fűtésrendszerrel és ha úgy döntök, hogy felújítom (most térjünk el attól hogy elektromos vagy gázos, nem ez a lényeg) és megszavazzák, hogy legyen házközponti akkor feleslegesen dobtam ki rá annyi pénzt vagy megoldható, hogy egyéni fűtésem maradjon?
2015. jún. 1. 01:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél addig egy új konvektort, azt később használtan eladhatod. A ház központi biztos hőmennyiség mérős lesz, általában nem lehet kimaradni belőle.

Nem tudom, hány éves vagy, de az évek múlásával egyre melegebb otthont kívánsz majd, 19 C nagyon kevés. És igaza van az előttem szólóknak, ha nem temperálsz és nem szellőzik a lakás, a penész fog élni benne, nem te. Valami szellőzést ki kell építeni, javaslom építész vagy épületgépész mérnökkel tárgyalj, ne azzal, aki rád akarja sózni a termékeit.

2015. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok azért nincs szükségem melegebbre. Épületgépésznek tanulok a műszaki egyetemen. Nagyon sokat vagyok az egyetemen illetve baromi sokat utazok egy évben a munkám miatt ezért tényleg nagyon keveset töltök a lakásban. Számolgatni illetve tervezni tudok, de sajnos a jogokhoz és az ügyvédi feladatokhoz nem értek, szerettem volna kikérni mások véleményét.


A szellőzést meg ideiglenesen muszáj volt megoldanom mert földszinti a lakás és mielőtt megvettük rohadtak a falak a penésztől a földtől pár centire. Az ablakok még az eredeti egy rétegű fa ablakok aminek nagyon rossz a zárása ezért kis gumiréteggel javítottam rajtuk most már jobban zárnak de mivel még fa ezért egy nagyon kicsi szellőzést megenged. Kibontottam a (használaton kívüli) pót kéményemhez egy 10x10 centis rést a falban és ott pedig ki tud áramlani a levegő. A rohadó vakolatot leszedtem körbe 1 méteres magasságban és gipszkartont szereltem fel szellőzőkkel. Most ott tart a lakás, hogy mindenki a házban megveszik a dohos levegő és a rohadó falak miatt nálam pedig ez teljesen megszűnt. Így ezt a megoldást kicsit feljavítva de mindenképpen valamilyen módon kiaknázom.


És még egy probléma fellépett, a házat megállás nélkül büntetik mivel a mellénk épülő épület magasabb, meg kéne emelni a kéményeinket illetve még a konvektorokkal is problémáztak. A kazánom egészen konkrétan olyan állapotban van a konvektorral együtt hogy kiszakadtak a falból és már csak úgy lógnak, de hogy új kazánt tegyek be a kéményt is meg kell emeltetnem. És máris ott tartok, hogy hatszor annyit költöttem csak arra, hogy meleg vizem legyen. És akkor még a konvektorról nem is beszéltünk.És ha megemeltetem a kéményt 1 év múlva pedig elkezdik a közös fűtés projektet megint kidobtam egy rakás pénzt.

2015. jún. 2. 14:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat elfelejtettem hozzátenni, hogy a hőmérséklet még ezzel a szellőzéses megoldással sem ment 10 fok alá még a leghidegebb napon sem télen.
2015. jún. 2. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!