Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem kaptam még kézhez a...

Ha nem kaptam még kézhez a diplomám, beleírhatom-e az önéletrajzomba, hogy van?

Figyelt kérdés

Tehát államvizsga, diplomaosztó kipipálva. Viszont hiányzik a nyelvvizsgám, ezért nem kaptam kézhez az "igazi" diplomát, csak egy igazolás szerűséget, hogy elvégeztem a sulit.

Így kereshetek állást,már diplomásként, vagy hagyjam ki az önéletrajzomból, addig amíg meg nem lesz a nyelvvizsga, és kézhez nem kapom az igazi diplomát?


2010. márc. 11. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mivel megvan a diplomád, államvizsgáztál, így beírhatod, vhogy diplomás vagy. Én kérnék a sulitól egy igazolást, hogy megvan a diploma csak a nyelvvizsga kell ha nagyon kekeckedne a munkaadó.
2010. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. márc. 11. 11:39
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Persze, beleírhatod, elfogadják az igazolást is, a nyelvvizsga meg gondolom folyamatban van. Ha nem kell feltétlenül nyelvismeret (leginkább tárgyalóképes) a munkához, akkor el fogják fogadni így is, ha fontos a nyelvismeret, akkor elképzelhető, hogy nyelvvizsgáig nem rúghatsz labdába.
2010. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem, nem írhatod, hogy diplomás vagy, mert nincs diplomád. Éppen ezért a diploma feltétele a nyelvvizsga. Azt írhatod, hogy x szakon tettél államvizsgát, mert ez igaz, és ha van esze a munkáltatónak, akkor rájön, hogy nem írtad oda a diplomát, ha meg nincs, akkor nem te hazudtál.
2010. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

ma 11:49


Egy nagyvállalatnál dolgozom. Többen vannak, akik így jelentkeztek már állásra (államvizsga van, diploma nincs, de beírták h felsőfokú végzettségűek), a kutya nem akadt meg rajta.

Kérdező: írd be nyugodtan.

2010. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Én beírnám a helyedben, de könnyen beszélek, mert nekem már megvan a nyelvvizsgám, csak az államvizsgám nincs még.
2010. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd be, hogy diploma folyamatban, a nyelvvizsga hiányzik. Ez az igazság, nem?
2010. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

"... diplomaosztó kipipálva".


Igen ám, de nem kaptál diplomát. Mert a diploma kiállításához szükséges feltételek közül egyet nem teljesítettél, azaz nem nyelvvizsgáztál. Tehát nem vagy diplomás.

2010. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most mennyivel nyugodtabb lennék, ha legalább egységes válaszokat kaptam volna. :)

Na mindegy a legkézenfekvőbb, az államvizsga megvolt, nyelvvizsga folyamatban. Azt hiszem, ez a legkorrektebb.

Köszi a válaszokat!

2010. márc. 11. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok, nyelvvizsga (már érettségivel) kipipálva, és az államvizsga van hátra (mert a szakdolgozatomba se kötöttek bele). Engem mégse vesznek komolyan, mert nő vagyok, úgyhogy külföldre megyek még mélyíteni az ismereteimet és tovább szakosodni (nem csak azért, hogy komolyan vegyenek, hanem ez egy nagy álom, és esélyt kaptam, amivel élni kell). :-)

Beírhatod nyugodtan, és a nyelvismereti résznél majd írd le, hogy folyamatban van a nyelvvizsga. Ha a munkakörhöz fontos, hogy tudd a nyelvet alkalmazni is, úgyis tesztelni fogják interjún, ha nem tesztelik, akkor elég az, amit most tudsz.

2010. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!