Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi történik, ha nem írom bele...

Mi történik, ha nem írom bele az önéletrajzomba, hogy főiskolára járok?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok diplomázni, de nagyon kellene nekem egy másik munkahely. Jelenleg "csak" középfokú végzettséggel, van több adminisztratív OKJ-s szakmám, amivel el is tudnák helyezkedni, de eddig sehova nem vettek fel, mert még tanulok, és gondolom félnek, hogy sokat lógnék emiatt. Ahova felsőfokú végzettség kell, oda egyértelműen nem vesznek fel, mert az még nincs, ahova középfokú kell, oda pedig már sok vagyok. Baj, ha egyszerűen nem írom bele az önéletrajzomba a fősulit? Lehet belőle később baj, ha kiderül?
2010. aug. 2. 09:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs az elgépelésekért, és ha nem fogalmaztam világosan...
2010. aug. 2. 09:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, úgyis kiderül, és akkor majd próbaidő alatt küldenek el. Ráadásul még hazudsz is, az meg nem jó pont.
2010. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Levelezőn tanulok, szóval csak hétvégén lennék suliban, ettől dolgozni még tudnék rendesen...

Szerintem nem hazugság, maximum az igazság eltitkolása...

2010. aug. 2. 09:46
 4/10 anonim ***** válasza:
és ha beleírod, hogy levelező, oktatás hétvégén????
2010. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Eddig mindig beleírtam... Mármint így, hogy levelezőn vagyok.

A munkáltatót is megértem, mert én se vennék fel egy olyan embert, akivel hosszútávon tervezek, de lehet, hogy egy év múlva, mire beletanul, diplomásként jobb pénzért odábbáll.

Én nem azért tanulok, hogy diplomás legyek, hanem azért, mert érdekel, amit tanulok. Ezt gondolom sokan nem hinnék el, de amíg az állam fizeti, és szívesen tanulok, és ha most találnék egy jó munkát akár havi 80ezer nettóért is, amit szívesen csinálok, nem mondanák fel később sem.

2010. aug. 2. 10:04
 6/10 A kérdező kommentje:
(Bocs, az "é" helyett ma csak az "á"-ra áll rá a kezem... :D )
2010. aug. 2. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:

pedig munkahelyek is szoktak tanulmányi szerződést kötni, nekem volt,

vagy a felét fizették és adtak tantárgyi vizsgánként 2 nap szabit, és a suli végéig kellett maradnom,

vagy fizetik az egészet, 4nap szabi/tantárgy és utána még egyszer ugyanannyi ideig kell ott dolgozni mint ameddig az iskola tartott, 3éves suli esetén össz 6évig pl


vagy ezek az idők már változtak???

2010. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: nálunk ilyen sajnos nincs, a munkahelyem abszolút nem támogatja, hogy suliba járok... Még tanulmányi szabit se kapok, de nem baj... Próbálom a kis 20 napomból megoldani a vizsgákat, ahogy tudom. Ez van. Azért köszi!

2010. aug. 3. 06:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak azt a tanulmanyt, vegzettseget kell beirnod egy eletrajzba, ami kell a palyazott munkahelyedhez. Tulajdonkeppen semmi kozuk hozza hogy te mit csinalsz a szabadidodben. Amit most tanulsz nem kell a munkahoz, semmi gond, nyugodtan hagyd ki. Ha megkapod a munkat, es egyszer kitudodik, rakerdeznek, akkor majd azt mondod, hogy a felvetelnel meg nem vegezted el a szakot, ezert nem irtad be. Mikor elvegeszted, vigyel nekik masolatot a diplomadrol/papirodrol. Majd akkor meg elore leptetest is kaphatsz.
2010. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 12. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!